Zavřít reklamu

Apple připravuje vydání iOS 16.4, jehož beta ukázala zajímavý fakt. Společnost se totiž chystá uvést nová sluchátka Beats Studio Buds+. Jak to tak ale vypadá, tak značka Applu slouží k jedinému – aby měla alternativu AirPodů pro Android. 

Sluchátka Beats Studio Buds byla vydána v roce 2021 jako alternativa k AirPodům Pro, která je použitelná i na zařízeních s Androidem. I s nimi tedy můžete AirPody spárovat, ale přijdete o množství funkcí, jako aktivní potlačené hluku nebo 360stupňový zvuk. Protože pak má Apple na trhu již AirPody Pro 2. generace, bylo jen otázkou času, než přijde i nástupce sluchátek Beats Sudio Buds. 

Zajímavé ale jistě je, že podle posledních informací nebudou osazena vlastním čipem Applu, kterým je W1 nebo H1, ale přítomen bude vlastní čip Beats. Značka se tak pořád snaží žít svým vlastním životem, i když je o ní slyšet čím dál tím méně. Jednou z funkcí, kterou Beats Studio Buds ve srovnání s AirPods postrádají, je třeba detekce přítomnosti sluchátek v uších, neumí přehrávat a zastavovat obsah, když je do ucha vložíte nebo je z něho vyndáte, nezvládne ani automatické přepínání zařízení nebo nemůže synchronizovat spárovaná zařízení.

Promarněný potenciál? 

Společnost Beats byla založena už v roce 2006 a na trh přinesla množství produktů, od klasických sluchátek přes hlavu, těch sportovních, TWS nebo Bluetooth reproduktorů. V roce 2014 ji koupil Apple, a to za více než 3 miliardy dolarů. Myslelo se, že Apple know how značky nějak využije a prováže, a portfolia spíš nějak sjednotí, ve skutečnosti jsou ale obě velice odlišné. Od akvizice navíc vyšlo méně produktů s logem Beats, než by si mnozí přáli, a to ještě s velkým časovým rozestupem.

BeatsX byla první bezdrátová sluchátka, ta skutečně bezdrátová (TWS) byla až Beats Powerbeats Pro, která měla i čip Apple H1. Ten mimo jiné umožňuje snadné párování se zařízeními iOS, hlasovou aktivaci Siri, delší výdrž baterie a nižší latenci. Majitelé Android zařízení jsou zde ale jasně omezeni, což by se mohlo změnit.

Nahrazují sluchátka Beats AirPody? 

Vzhledem k tomu, že Apple vydělal na produktech Beats miliony dolarů, tak zní odpověď ne. Přesto se zdá, že si je Apple vědom špatné pověsti, kterou má Beats v audio komunitě, a snaží se od ní i jistým způsobem distancovat. Běžného spotřebitele možná kvalita zvuku nezajímá, ale pokud chce Apple přesvědčit svět, že jeho nové audio produkty mají skvělý zvuk, pak jej Beats brzdí. Důvodem je především způsob, jakým zvukový podpis Beats nadměrně zdůrazňuje basové frekvence, což způsobuje sníženou čistotu vokálů a dalších zvuků o vyšších frekvencích.

AirPody mají ikonický design a jsou extrémně populární. Jejich jasnou nevýhodou ale je, že nemají plné využití na Android zařízeních. Právě připravovaná novinka by to ale mohla svým vlastním čipem změnit. Apple by tak konečně mohl přinést plnohodnotnou alternativu k dřívější produkci Beats i té s vlastní značkou, která by šla stejně využívat s iPhony i s Androidy (i když použitelnost hlasových asistentů je otázkou). A to by byl jistě velký krok. 

.