Zavřít reklamu

V jablíčkářské komunitě se delší dobu hovoří o potenciálních novinkách, které s sebou může přinést očekávaný operační systém iOS 17. Samotní uživatelé ani experti ale zrovna optimismem neoplývají, ba právě naopak. Podle různých zdrojů má Apple očekávaný systém víceméně upozadit ve prospěch dlouho spekulovaného AR/VR headsetu a jeho softwaru. Ve finále by to tedy znamenalo, že iOS 17 nepřinese takové množství novinek, na jaké jsme zvyklí z předchozích verzí.

To mezi uživateli otevřelo poměrně zajímavou diskuzi o tom, zda se Apple v tomto konkrétním případě nenechá inspirovat starším iOS 12. Ten totiž stejně tak nepřinesl zrovna moc novinek, ale zato se v něm cupertinský gigant zaměřil na vylepšení výkonu, výdrže baterie a na celkovou optimalizaci. Jak ale současná situace ukazuje, pravděpodobně nás čeká něco horšího.

Současné potíže s vývojem iOS

Jak už jsme zmínili výše, Apple nyní většinu svého času soustředí pro vývoj AR/VR headsetu, respektive pro jeho očekávaný operační systém xrOS. Právě proto se iOS dostal takzvaně až na druhou kolej, což se podepisuje i na současném vývoji. Cupertinský gigant se totiž dlouhodobě potýká s ne zrovna příjemnými problémy. Jablíčkáři si konkrétně stěžují na dosavadní vývoj operačního systému iOS 16.2. Přestože k uvolnění první verze iOS 16 pro veřejnost došlo již před několika měsíci, respektive v září, tak se systém doposud potýká s ne zrovna příjemnými problémy, které znesnadňují každodenní používání uživatelům po celém světě. A pokud náhodou přijde aktualizace, tak kromě novinek a oprav přinese i další chyby. Těmito stížnostmi se doslova plní sociální sítě a jablíčkářská diskuzní fóra.