Zavřít reklamu

Na dnešní datum, konkrétně 17. července, připadá Světový den emoji. Právě v tento den se dozvídáme o nových emoji, které se brzo objeví v operačním systému iOS. Letos tomu nebylo jinak a Apple představil přes stovku nových emoji, které si můžete prohlédnout níže. Kromě toho vás v dnešním Apple souhrnu informujeme o tom, že se Applu podařilo vyřešit závažnou chybu s USB u nejnovějších MacBooků a v poslední novince se podíváme na znovuotevřený Apple Store v Pekingu. Vrhněme se přímo na věc.

Světový den emoji

Na dnešní datum, tj. 17. července, připadá Světový den emoji, který se „oslavuje“ již od roku 2014. Za otce emoji se dá považovat Shigetaka Kurita, který v roce 1999 vytvořil vůbec první emoji pro mobilní telefony. Kurita chtěl pomocí emoji dosáhnout toho, aby mohli uživatelé v tehdejší době psát delší e-mailové zprávy, které byly omezeny na 250 slov, což v určitých situacích jednoduše nedostačovalo. O prvotní popularizaci emoji se zasloužil Apple v roce 2012. Tehdy byl totiž vydán operační systém iOS 6, který kromě ostatních funkcí přišel také s přepracovanou klávesnicí, která nabízela právě možnost psaní emoji. Postupně došlo k rozšíření na Facebook, WhatsApp a další chatovací platformy.

121 nových emoji v iOS

Apple má ve zvyku právě na Světový den emoji představovat nové emoji, které se zanedlouho objeví v operačním systému iOS. Ani letos to nebylo výjimkou a Apple oznámil, že do konce roku přidá do iOS hned 121 nových emoji. Vloni jsme se nových emoji dočkali v říjnu při příležitosti vydání aktualizace iOS 13.2, letos bychom se implementace nových emoji mohli dočkat s oficiálním vydáním iOS 14 pro veřejnost. Ani tato událost však nemá přesné datum, dle očekávání by ale k uvolnění veřejné verze mělo dojít na přelomu září a října. Apple některé nové emoji již umístil na Emojipedii. Seznam nových emoji si můžete prohlédnout níže, stejně jako podobu některých z nich:

  • Obličeje: usmívající se obličej se slzou a znechucený obličej;
  • Lidé: ninja, muž ve smokingu, žena ve smokingu, muž se závojem, žena se závojem, žena krmící dítě, osoba krmící dítě, žena krmící dítě, genderově neutrální Mx. Claus a objímající se lidé;
  • Části těla: přitisknuté prsty, anatomické srdce a plíce;
  • Zvířata: černá kočka, bizon, mamut, bobr, polární medvěd, holub, tuleň, brouk, šváb, moucha a červ;
  • Jídlo: borůvky, olivy, paprika, luštěniny, fondue a bubble tea;
  • Domácnost: rostlina v květináči, čajová konvice, piñata, kouzelná hůlka, panenky, šicí jehla, zrcadlo, okno, píst, past na myš, kbelík a kartáček na zuby;
  • Ostatní: peří, skála, dřevo, chata, pick-up, skateboard, uzel, mince, bumerang, šroubovák, tesařská pila, hák, žebřík, výtah, kámen, symbol transgender a vlajka transgender;
  • Oblečení: sandály a vojenská helma;
  • Hudební nástroje: akordeon a dlouhý buben.
  • Kromě výše zmíněných emoji přibude také celkově 55 variant pohlaví a barev kůže, dále se dočkáme speciálních emoji s nespecifikovaným pohlavím.

Apple vyřešil závažnou chybu s USB u nejnovějších MacBooků

Je to několik týdnů nazpátek, co jsme vás prostřednictvím souhrnu informovali o tom, že mají nejnovější MacBooky Pro a Air, s označením 2020, problémy s příslušenstvím, které je k nim připojeno pomocí USB 2.0. V některých případech se USB 2.0 zařízení k MacBookům nepřipojila vůbec, jindy došlo dokonce k selhání systému a celý MacBook bylo nutné restartovat. Vůbec poprvé si uživatelé této chyby všimli na začátku letošního roku. Během několika dnů byla různá diskuzní internetová fóra, společně s Redditem, zahlcena informacemi o této chybě. Pokud jste se s touto chybou potýkali i vy, tak pro vás máme skvělou zprávu – Apple ji totiž opravil, a to v rámci aktualizace macOS 10.15.6 Catalina. Vše, co musíte pro odstranění problémů udělat, je tedy aktualizovat váš operační systém macOS. Toho docílíte tak, že přejdete do Předvoleb systému, kde rozkliknete sekci Aktualizace softwaru. Zde už se objeví nabídka k aktualizaci, kterou stačí stáhnout a nainstalovat.

MacBook Pro Catalina Zdroj: Apple

Podívejte se na znovuotevřený Apple Store v Pekingu

V roce 2008 byl v Sanlitunu, městské čtvrti v Pekingu, otevřen Apple Store. Konkrétně se tento Apple Store nachází v obchodním domě Taikoo Li Sanlitun a rozhodně se dá považovat za jedinečný – jedná se totiž o první Apple Store, který byl otevřen v Číně. Kalifornský gigant se před několika měsíci rozhodl tento významný Apple Store uzavřít, a to z důvodu rekonstrukce a redesignu. Apple uvádí, že se tento Apple Store po redesignu výrazně podobá všem ostatním redesignovaným Apple Storům – přesvědčit se můžete v galerii níže. Hlavní roli tedy hraje moderní design, dřevěné prvky, společně s obrovskými skleněnými panely. Uvnitř tohoto jablečného obchodu se z obou stran nachází schody, které vedou do druhého patra. V druhém patře se nachází také balkon, ve kterém jsou zasazeny opadavé stromy jerlíny japonské, jenž jsou pro Peking naprosto ikonické. Apple Sanlitun Store byl znovuotevřen dnes v 17:00 místního času (10:00 a.m. CST) a samozřejmostí jsou různá opatření proti koronaviru – například sledování teploty při vstupu, nutnost použití roušek a další.

.