Zavřít reklamu

Herní stratégové si nemůžou stěžovat na nedostatek různých způsobů, jak svou strategickou mysl zaměstnat. Od klasických Šachů po ty nejpočetnější bitvy v nových dílech Total War, si každý takový hráč dokáže najít hru, která přesně sedí jeho stylu hraní a přemýšlení. Přesto však zůstává hrstka her, které se dokážou pyšnit titulem unikátů, jejichž specifický úspěch zvládl zopakovat již málokdo. Jendou z nich jsou určitě i Final Fantasy Tactics, které takřka čtvrt století čekají na plnohodnotné vyzyvatele. Jedním z nich je přitom nenápadná strategie Fell Seal: Arbiter’s Mark.

Přestože jde teprve o několik let starou hru, Fell Seal na první pohled určitě nezaujme svým grafickým zpracováním. Co hře ovšem chybí v oblasti vizuálního pozlátka, plně vynahrazuje svou geniální hratelnostní smyčkou. Ta se plně inspiruje již zmíněným Final Fantasy Tactics. Budete tak ovládat skupinku svých pečlivě upravených bojovníků na trojrozměrné mapě rozdělené na čtvercové pole. V tazích se budete střídat se svým protivníkem a úkolem je, jako v každé jiné takové hře, porazit všechny nepřátelské vojáky.

Kde ovšem Fell Seal září, jsou možnosti úpravy vašich postav. Na výběr máte z nepřeberného množství povolání a jejich kombinací. Nic vám tak nebrání v tom si vytrénovat takové postavy, které budou co nejvíce vyhovovat vašemu hernímu stylu, i když budou kombinovat zdánlivě různorodé typy schopností. Tuto svobodu doplňuje jednoduchý fantasy příběh, který však dokáže překvapit svým umným zabudováním do samotných herních mechanik.

  • Vývojář: 6 Eyes Studio
  • Čeština: Ne
  • Cena: 8,24 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.11 nebo novější, procesor Intel Core 2 Duo, 3 GB operační paměti, grafická karta s 512 MB paměti, 2 GB volného místa na disku

 Hru Fell Seal: Arbiters Mark můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více