Zavřít reklamu

Takzvané 4X strategické hry vás provázejí jednotlivými fázemi civilizací, postupně od poklidného sběru zdrojů až po nevyhnutelné konflikty s ostatními kulturami. Budovatelská civilizace Before We Leave si z takového konceptu ponechává první tři „X“ – explore (prozkoumej), expand (rozšiř se), exploit (využij), přičemž střety s jinými civilizacemi vynechává. Výsledkem je relaxační budovatelská strategie, ve které budou největším soupeřem vašich roztomilých obyvatel pouze vegetariánské vesmírné velryby.

Before We Leave se odehrává v neurčité budoucnosti. V ní byla lidská civilizace zastižena pohromou galaktických rozměrů. Hra sice tuto premisu dále nevysvětluje, ale protože při zbudování prvních budov začnou přeživší obyvatelé vylézat z nukleárním bunkrům podobných úkrytů, můžete vzít jed na to, že samo lidstvo v tom možná nebylo nevinně. Vaším úkolem se tak stává těmto přeživším (hra jim dává přízvisko peepové) vybudovat zcela novou civilizaci, která ale svým nekontrolovatelným rozvojem neudělá stejné chyby jako ta předcházející. Klíčovým se pro to stává rozumné využívání přírodních zdrojů a starodávných artefaktů.

Na do hexagonů rozdělené mapě můžete kromě přírodních surovin nalézt i pozůstatky minulé civilizace. Ty vám ušetří spoustu času s jejich objevováním v klasickém technologickém stromu, po němž budete zbytek hry šplhat. Before We Leave je poklidnou hrou – možná až na nečekané nájezdy vesmírných velryb, které vám dokážou zdevastovat vaše pracně okopávaná pole se zeleninou. Jako taková vás nikam netlačí a vaší civilizaci tak můžete k průzkumu své planety, i několika dalších ve stejné hvězdné soustavě, posouvat svým vlastním tempem.

  • Vývojář: Balancing Monkey Games
  • Čeština: Ne
  • Cena: 10,79 euro
  • Platforma: macOS, Windows, iOS, Android
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.14.2 nebo novější, Intel Core i5 na frekvenci 3 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta s 2 GB paměti, 2 GB volného místa na disku

 Hru Before We Leave můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více