Zavřít reklamu

Nostalgii má rádo hodně lidí, a Apple uživatelé nejsou v tomto směru žádnou výjimkou. Kdo by si nechtěl zavzpomínat na pestrobarevný iMac G3, původní Macintosh nebo třeba iPod Classic? Právě poslední jmenované zařízení se jednomu vývojáři nedávno podařilo přenést na displej iPhonu. Díky vytvořené aplikaci se uživatelům v iPhonu zobrazí věrná kopie uživatelského rozhraní iPodu Classic včetně klikacího kolečka, haptické odezvy a charakteristických zvuků.

Vývojář Elvin Hu se o své nejnovější dílo podělil na svém twitterovém účtu prostřednictvím krátkého videa, a v rozhovoru pro magazín The Verge se podělil o detaily, týkající se vzniku aplikace. Evlin Hu je studentem designu na newyorské Cooper Union College a na tomto projektu pracoval od října.

Svou aplikaci vytvořil v rámci školní práce o vývoji iPodu. „Vždycky jsem byl fanouškem produktů od Applu, již od dětství,“ uvedl Hu v e-mailu, určeném redaktorům webu The Verge. „Než si ale moje rodina mohla jeden z nich dovolit, kreslil jsem rozvržení uživatelského rozhraní iPhonu na krabice od Ferrero Rocher. Jejich produkty (spolu s jinými produkty, jako Windows Vista nebo Zune HD) výrazně ovlivnily moje rozhodnutí vydat se na kariéru designéra,“ svěřil se redakci.

Klikací kolečku z iPodu Classic spolu s designem Cover Flow vypadá na displeji iPhonu opravdu dobře, a podle videa také skvěle funguje. Hu podle svých vlastních slov doufá, že se mu podaří projekt dokončit ještě v průběhu letošního roku. Není ale zaručeno, že společnost Apple jeho dokončenou aplikaci schválí ke zveřejnění v App Storu. „To, jestli [aplikaci] vydám nebo ne, záleží na tom, zda ji Apple schválí,“ uvádí Hu, a dodává, že k případnému neschválení může mít Apple pádné důvody, jako jsou třeba patenty.

Pro případ neschválení má ale Hu připravený záložní plán – rád by v závislosti na odezvě ze strany komunity projekt vydal jako open source. Ve prospěch projektu ale hraje fakt, že si jej oblíbil sám Tony Fadell, přezdívaný „otec iPodu“. Toho Hu označil v příslušném tweetu, a Fadell projekt ve své odpovědi označil za „příjemný návrat do minulosti“.

Zdroj: 9to5Mac, zdroj screenshotů v galerii: Twitter

.