Zavřít reklamu

Umíte si představit, že by vám váš iPhone dokázal přečíst příchozí zprávu hlasem jejího odesílatele? Nový patent společnosti Apple naznačuje, že bychom se možná této funkce mohli skutečně dočkat. Více se dozvíte v našem dnešním souhrnu spekulací, kde bude dále řeč také o představení AR/VR headsetu na letošní WWDC nebo o budoucnosti skládacího iPhonu.

Představení Apple headsetu pro smíšenou realitu na WWDC

Velmi zajímavá spekulace se tento týden objevila v souvislosti s chystaným Apple headsetem pro smíšenou realitu. Podle nejnovějších zpráv by Apple mohl tuto novinku mohl nakonec představit již na letošní červnové konferenci WWDC. V průběhu uplynulého týdne to uvedla agentura Bloomberg, přičemž se odkázala na anonymní zdroje, obeznámené s tematikou. Teorii o představení headsetu v průběhu druhé poloviny letošního roku prosazuje také známý analytik Ming-Chi Kuo. Na Headsetu by měl běžet operační systém xrOS, cena zařízení by se podle dostupných zpráv a analýz měla pohybovat kolem 3 tisíc dolarů.

Pokračující práce na ohebném iPhonu

Vypadá to, že společnost Apple i nadále pokračuje na vývoji ohebného zařízení. Svědčí o tom nedávná patentová přihláška, která popisuje nový pant potenciálního ohebného mobilního zařízení. Až bude nakonec na trh uveden skládací iPhone, iPad nebo dokonce MacBook Pro, bude jeho skládací pant pravděpodobně vypadat typicky hladce a jednoduše. Z vnitřní strany to však nyní vypadá, že by Apple mohl dát přednost přinejmenším konstrukci s propleteným ozubeným soukolím. Podle nákresů ve zmíněném patentu by pant budoucího skládacího Apple zařízení mohl být opatřen hned čtyřmi páry zdánlivě malých ozubených koleček, rozpracovaných do složité sestavy šesti statických částí. Nový patent je podle všeho komplexnější a členitější než dřívější návrhy. Nechme se překvapit, jak a zda vůbec jej Apple uvede do praxe.

Předčítání iMessage hlasem odesílatele

Líbí se vám představa, že by vám váš iPhone přečetl příchozí zprávu hlasem odesílatele – například vaší maminky, drahé polovičky, nebo třeba vašeho šéfa? Možná se této funkce skutečně dočkáme. Společnost Apple si nedávno nechala registrovat patent, popisující převod iMessage na hlasovou poznámku, která bude přečtena hlasem odesílatele.
To znamená, že když někdo pošle zprávu iMessage, může se rozhodnout připojit hlasový soubor, který by byl uložen v zařízení. Pokud se tak stane, příjemce bude vyzván, aby se rozhodl, zda chce přijmout jak zprávu, tak hlasový záznam. Podle patentu by pak dotyčný iPhone vytvořil profil hlasu odesílatele a poté by jej simuloval při čtení zpráv. Autory patentu jsou Qiong Hi, Jiangchuan Li a David A. Winarsky. Winarsky je ředitelem společnosti Apple pro technologii převodu textu na řeč, Li je vedoucím softwarovým inženýrem pro strojové učení Siri ve společnosti Apple a Hu dříve ve společnosti pracoval na Siri.

zprávy iphone
.