Zavřít reklamu

Chcete si udělat krátkou exkurzi do minulosti? Do doby, kdy byl iPhone (dle mnohých) na svém designovém vrcholu? Do doby, kdy měl ještě vše pevně v rukou Steve Jobs a společnost Apple ještě nelámala rekordy na akciových trzích? Je to relativně snadné neboť se ukázalo, že Apple na svém webu ještě stále drží propagační sekci pro iPhone 4.

Steve Jobs představil iPhone 4 během vývojářské konference 7. června 2010. Dva týdny poté se dostala tehdejší novinka do prodeje a uživatelé po celém světě si tak mohli začít užívat telefon, který se u mnoha z nich zapsal jako ten nejhezčí a nejlépe zpracovaný iPhone všech dob. Pokud si chcete tyto doby připomenout, podívejte se na tento odkaz.

iPhone 4 měl na webu podtitulek „This changes everything. Again.“ a právě na propagační web se stále ještě můžete podívat. K dispozici je téměř kompletní subsekce webu, kterou Apple čtyřce věnoval. Můžete si tedy přečíst vše podstatné o designu, specifikacích, nových funkcích apod.

iPhone 4 před lety uchvátil konstrukcí z oceli a skla, Retina displejem s vysokým rozlišením, první iOS iterací multitaskingu, podporou multi-touch gest a mnoha dalšího. Všechny tyto vymoženosti dnes bereme jako samozřejmost, tehdy však šlo o něco, co u konkurence (obvykle) nebylo. Na celém webu je pravděpodobně nejzajímavější to, že nám umožňuje nahlédnout do minulosti optikou dnešního světa a porovnat, jak se svět mobilních telefonů za oněch necelých devět let posunul vpřed. Kdo by si dokázal v roce 2010 představit, jak budou dnešní mobily vypadat a především, co všechno budou umět.

.