Zavřít reklamu

Od představení prvních Maců s čipem Apple Silicon už uběhl nějaký ten pátek. Intel se každopádně od této chvíle snaží co možná nejlépe přilákat potenciální zákazníky, kterým ukazuje nevýhody právě těchto jablečných počítačů s čipem M1. Zároveň jsme se dočkali představení beta verze Project Blue. S pomocí tohoto řešení je možné propojit iPad s počítačem s Windows a použít jej jakožto grafický tablet.

Intel spustil internetovou stránku porovnávající PC s Macem

V tomto týdnu jsme vás informovali o právě probíhající kampani od společnosti Intel, ve které se porovnávají klasické počítače vybavené procesorem z dílny Intelu s Macy. V sérii reklamních spotů, jež jsou součástí této kampaně, dokonce figuruje Justin Long. Toho můžeme znát z ikonických jablečných reklam „I’m a Mac“ z let 2006-2009, kdy zastával roli právě Macu. Během tohoto týdne dokonce uznávaný výrobce procesorů spustil speciální internetovou stránku, ve které opět poukazuje na nedostatky nových Maců s M1.

Intel na webu tvrdí, že výsledky opěvovaných benchmarkových testů Maců s čipy z rodiny Apple Silicon se nikterak nepromítají do reálného světa a při srovnání s počítači, které jsou osazeny procesory Intel Core 11. generace, zkrátka nedrží krok. Tento gigant především poukazuje na fakt, že PC je podstatně vhodnější pro potřeby samotných uživatelů, a to z hlediska hardwarových i softwarových potřeb. Na druhou stranu Macy s M1 nabízí pouze limitovanou podporu příslušenství, her a kreativních aplikací. Rozhodujícím faktorem poté je, že Intel svým uživatelům nabízí možnost volby, což je něco, co naopak jablíčkáři neznají.

Srovnání PC a Macu s M1 (intel.com/goPC)

Mezi další nedostatky jablečných počítačů se řadí absence dotykové obrazovky, místo které máme nepraktický Touch Bar, zatímco klasické laptopy jsou častokrát takzvaně 2v1, kdy je v okamžiku dokážete „předělat“ na tablet. V závěru stránky se nachází srovnání výkonu při aplikacích Topaz Labs, která pracuje s umělou inteligencí, a prohlížečem Chrome, přičemž obě fungují podstatně rychleji na zmiňované 11. generaci procesorů Intel Core.

Astropad Project Blue dokáže z iPadu udělat grafický tablet pro PC

O společnosti Astropad jste už možná slyšeli. Za pomocí jejich aplikace je totiž možné proměnit iPad v grafický tablet pro práci na Macu. Tato společnost dnes oznámila spuštění beta verze Project Blue, který to samé umožní uživatelům klasických PC s operačním systémem Windows. S pomocí této bety se mohou umělci plně spolehnout na jejich jablečné tablety pro kreslení, kdy program bude zrcadlit desktop přímo na iPad. Samozřejmě nechybí ani podpora Apple Pencil, přičemž klasická gesta se dají dle potřeb uživatele přizpůsobit na funkce ve Windows.

Aby to vůbec bylo možné, iPad se musí s počítačem s Windows samozřejmě propojit, k čemuž poslouží domácí Wi-Fi síť nebo rozhraní USB. Řešení vyžaduje přinejmenším desktop či laptop s operačním systémem Windows 10 64-bit build 1809, přičemž iPad musí mít nainstalován alespoň iOS 9.1. V současné chvíli je Project Blue k dostání zdarma a k jeho testování se můžete přihlásit zde.

.