Zavřít reklamu

Do redakce nám se zahájením prodeje nové řady iPhonů dorazila i jeho největší a nejvybavenější varianta. Po unboxingu a prvním nastavení jsme šli hned testovat jeho fotoaparáty. Komplexnější pohled vám samozřejmě ještě přineseme, tady jsou alespoň první snímky, které jsme s ním pořídili. 

Apple opět na kvalitě jednotlivých fotoaparátů patřičně zapracoval, což je vidět už na první pohled. Fotomodul je totiž nejen větší, ale zase také o to více vystupuje ze zad zařízení. To se tak na rovné ploše nepříjemně kolébá více než dříve. Je to ale nutná daň za ty fotografie, které nám poskytuje. Apple se cestou periskopu prostě zatím vydat nechce.

Specifikace fotoaparátů iPhonů 14 Pro a 14 Pro Max 

  • Hlavní fotoaparát: 48 MPx, ekvivalent 24 mm, 48 mm (2× přiblížení), Quad-pixelový snímač (2,44µm quad-pixel, 1,22µm jeden pixel), clona ƒ/1,78, 100% Focus Pixels, 7členný objektiv, OIS s posuvem snímače (2. generace) 
  • Teleobjektiv: 12 MPx, ekvivalent 77 mm, 3× optický zoom, clona ƒ/2,8, 3% Focus Pixels, 6členný objektiv, OIS 
  • Ultraširokúhlý fotoaparát: 12 MPx, ekvivalent 13 mm, 120° zorné pole, clona ƒ/2,2, 100% Focus Pixels, 6členný objektiv, korekce objektivu 
  • Přední fotoaparát: 12 MPx, clona ƒ/1,9, automatické zaostřování technologií Focus Pixels, 6členný objektiv 

Tím, že Apple zvedl rozlišení u širokoúhlého fotoaparátu, nabízí nově v rozhraní více možností přiblížení. I když je tedy širokoúhlý objektiv pořád na kroku 1x, nově přidává možnost fotit i v přiblížení 2x, teleobjektiv pak nabízí přiblížení 3x, ultraširokoúhlý zůstává na 0,5x. Maximální digitální přiblížení je 15x. Krok navíc má vliv i na focení portrétů, kde jsou tedy kroky 1, 2 a 3x a právě u portrétu ten krok navíc dává možná největší smysl.

U denního focení a za ideálního světla se rozdíly oproti loňské generaci hledají těžko, ale uvidíme, až padne noc, jak si s ní iPhone 14 Pro (Max) poradí. Apple se totiž chlubí, že novinka podává až 2x lepší výsledky při slabém osvětlení u hlavního fotoaparátu, a to i díky novému Photonic Enginu. I při extrémně slabém světle se zachová mnohem víc obrazových dat a na hotových fotkách vycházejí jasnější, věrnější barvy a detailnější textury. To tedy teprve uvidíme. Plnou kvalitu v fotografií si můžete prohlédnout a stáhnout zde.

.