Zavřít reklamu

Jak jistě víte, dnes, tedy v pátek 16. září začal ostrý prodej iPhonů 14, které nám společnost Apple představila na začátku září. Netýká se to jen iPhonu 14 Plus, který jde do prodeje až 7. října. Do redakce nám dorazil největší a nejvybavenější iPhone 14 Pro Max. Podívejte se na obsah jeho balení a to, jak telefon vypadá z každé jeho strany.

iPhone 14 Pro Max nám dorazil ve vesmírně šedé barevné variantě a pokud nemáte srovnání, jen podle krabičky je poměrně těžké uhádnout, jaká se v něm skrývá verze. Oproti minulému roku totiž Apple nedává přednost zádům telefonu, ale jeho přední straně – zcela logicky, protože je zde na první pohled vidět hlavní novinka, tedy Dynamic Island. Krabička je také nově bílá, nikoli černá.

Fólie zde žádné nehledejte, na spodní straně krabičky je nutné odtrhnout dva pásky a poté sejmout víko. Telefon je zde ale uložen zády vzhůru, takže s vyobrazením na krabičce to příliš nekoresponduje. I kvůli extrémně vystouplému fotomodulu je v horním víku prolis pro jeho prostor. Displej je pak krytý tvrdou neprůhlednou vrstvou, která popisuje základní ovládací prvky. Záda telefonu nijak kryta nejsou.

Pod telefonem pak už jen najdete USB-C na Lightning kabel a sadu brožur spolu s nástrojem na vyjmutí SIM a jednu nálepku s logem Applu. To je vše, nicméně asi nikdo víc nečeká, stejně tomu bylo už loni. Pozitivní je, že iPhone po prvním nastavení můžeme hned používat, protože jeho baterie je nabita na 78 %. Operační systém je samozřejmě iOS 16.0, kapacita interního úložiště je v našem případě 128 GB, kdy je uživatelsky dostupných 110 GB.

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.