Zavřít reklamu

Je logické, že i když se nevidomý bude snažit sebevíc, při úpravě videa nedosáhne lepších výsledků, než vidící uživatelé. To však rozhodně neplatí ve chvíli, kdy se rozhodne stříhat, mixovat nebo jinak upravovat zvuk, kdy nevidomý dokáže vidícího člověka i překonat. Pro iPad, ale i Mac nebo iPhone existuje řada aplikací, které v přístupné formě pro nevidomé umožňují práci se zvukem, ale patří do kategorie běžného softwaru. To znamená, že s nimi může pracovat naprosto kdokoliv. My se dnes podíváme na několik opravdu povedených aplikací určených k úpravě zvuku pro iOS a iPadOS.

Hokusai Audio Editor

Aplikace Hokusai Audio Editor se hodí zejména těm, kteří potřebují na iOS a iPadOS jednoduše stříhat, mixovat a provádět některé základní operace se zvukem. Vše nabízí v intuitivním rozhraní, práce s ní je jednoduchá a efektivní. V základní verzi můžete pouze stříhat a mixovat, navíc máte jen omezenou délku projektu, který do aplikace můžete vložit. Za 249 Kč se odemknou všechny funkce Hokusai Audio Editoru.

Ferrite

Pokud vám Hokusai Editor nestačí a hledáte profesionální aplikaci na práci se zvukem pro iPad, Ferrite je tou pravou volbou. Najdete v ní nespočet možností pro úpravy, mixování, zesilování a zeslabování jednotlivých stop v projektu a mnoho dalšího. V základní verzi můžete vytvářet projekty pouze v omezené délce a některé složitější možnosti úprav chybí, pokud si za 779 Kč zakoupíte Pro verzi, otevírá se vám možnost tento profesionální nástroj využít naplno. Upozorňuji však, že mnozí uživatelé nemusí většinu funkcí v něm využít a bohatě jim bude stačit zmíněný Hokusai Editor.

Dolby On

Jestli často děláte rozhovory, nahráváte podcasty, anebo jen chcete mít nahrávky v dobré zvukové kvalitě a nechcete však investovat do mikrofonu, Dolby On je tou správnou volbou. Pomocí něj totiž ze záznamu odstraníte šum, praskání nebo jiné nežádoucí zvuky a výsledek je opravdu znát. Samozřejmě nemůžete očekávat, že se z vašeho iPhonu díky Dolby On stane profesionální nahrávací zařízení, na druhou stranu si myslím, že z výsledného zvuku budete příjemně překvapeni. Aplikace zvládne šum redukovat jednak během nahrávání, a jednak také z hotového záznamu. Kromě audia podporuje Dolby On i natáčení videa.

Anchor

Pro tvůrčí osobnosti, které rádi sdělují své názory za pomoci podcastů, je ideální společník právě Anchor. Ten se chlubí jednoduchým rozhraním, možností rychlého použití nebo instruktážními videy. Anchor umožňuje podcast nahrát, sestříhat a publikovat na servery jako jsou Apple Podcasty, Google Podcasty či Spotify. Jak na iPhonu, tak i na iPadu poslouží tento software opravdu skvěle.

.