Zavřít reklamu

Sony dnes vydalo softwarovou aktualizaci operačního systému Android 9 Pie pro vybrané modely svých chytrých televizorů. Nejnovější aktualizace přidává podporu pro standard AirPlay 2 a platformu HomeKit. Společnost Sony tak splňuje slib, který svým zákazníkům dala počátkem tohoto roku.

Aktualizace se dočkají majitelé modelů A9F a Z9F z roku 2018, stejně jako majitelé modelů A9G, Z9G, X950G (s úhlopříčkou obrazovky 55, 65, 75 a 85 palců) z roku 2019. V seznamu kompatibilních modelů (zde a zde) původně chyběly HD modely A9F a Z9F z roku 2018 s plochou obrazovkou, posléze ale přibyly.

Uživatelé budou moci díky podpoře technologie AirPlay 2 streamovat do svých chytrých televizorů značky Sony video, hudbu, fotografie a další obsahu přímo z iPhonu, iPadu nebo Macu. Podpora platformy HomeKit zase umožní uživatelům snadno ovládat televizi za pomoci příkazů Siri a v aplikaci Domácnost na iPhonu, iPadu či Macu.

Příslušná softwarová aktualizace je (prozatím) k dispozici zákazníkům ve Spojených státech, Kanadě a Latinské Americe, přičemž o dostupnosti v Evropě či jiných regionech zatím nejsou žádné zprávy. Aktualizace by se ale jistě měla postupně rozšířit i do dalších oblastí světa.

Uživatelé, kteří chtějí na svém televizoru aktualizovat software, musí na dálkovém ovladači stisknout tlačítko „HELP“ a na obrazovce poté vybrat položku „System software update“. Pokud se jim aktualizace nezobrazuje, je zapotřebí umožnit automatickou kontrolu aktualizací. Po provedení tohoto kroku se ve chvíli, kdy bude aktualizace dostupná, zobrazí uživateli příslušná notifikace na obrazovce.

Sony není jediným výrobcem, který počátkem tohoto roku přistoupil k podpoře AirPlay 2 a platformy HomeKit u svých televizorů – podporu nabízejí také televize značek Samsung, LG nebo třeba Vizio.

Apple AirPlay 2 Smart TV

Zdroj: flatpanelshd

.