Zavřít reklamu

Společnost Shargeek je už ve světě nabíjení poměrně zaběhlá, kdy jsou její produkty poměrně originální nejen funkcemi ale i vzhledem. Právě to dokazuje i nyní se svým adaptérem pojmenovaným jako Retro 67 svým designem jasně odkazujícím k počítači Macintosh.

Společnost rozjela kampaň na financování svého projektu v rámci crowdfundingové platformy Indiegogo. Za cíl měla vybrat jen na 20 tisíc HKD (hongkongský dolar, cca 2600 USD, cca 60 tisíc Kč), nyní už jich má na kontě téměř 400 tisíc. Proč? Protože to, co vymyslela, prostě musí milovat každý jablíčkář. V případě zájmu zbývá do konce kampaně ještě přes 20 dní a řešení vás vyjde na 39 USD, očekávaná maloobchodní cena poté přitom bude 80 USD.

Vezměte si zmenšeninu Macintoshe do maličkého adaptéru, který má z horní strany tři USB-C konektory. Jak už pak můžete tušit z názvu, GAN adaptér poskytuje výkon 67 W, které umí rozložit do všech portů. Zaplníte-li jeden libovolný, máte 67 W, obsadíte-li dva, dostanete 45 + 20 W, při využití všech tří máte 45 + 15 + 15 W. Je zde přítomna podpora rycholého nabíjení PD3.0, QC3.0, SCP/FCP, takže třeba M2 MacBook Air do plného stavu baterie nabije za 2 hodiny, iPhonům dotlačí za 30 minut 50 % jejich kapacity.

Aby toho nebylo málo, je zde přítomný i displej, který v Matrixovském stylu ukazuje aktuálně nejvyšší výkon, který nabíječka pouští. Zásuvka je sice americká, ale jsou dostupné i redukce pro Austrálii, Spojené království a samozřejmě EU (v ceně 10 dolarů). Adaptér Retro 67 je vybaven vnitřním systémem APS (Active Protecting System), který detekuje teplotu výrobku 180 000krát za hodinu a zajišťuje tak jeho maximální bezpečnost. Stánky kampaně najdete zde.

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Zaujímalo by ma, či ten výkon bude v pohode aj pre apple watch…v tom zmysle, či nehrozí poškodenie hodiniek. Malo by to zariadeniu dodať iba toľko, koľko povolí zariadenie, či?

    Nehrozí. Většina dnešní nabíjecí elektroniky si sama řídí, kolik energie a jak silnou do sebe pustí. I kdyby měla nabíječka 100 Wattů, tak si Apple Watch vezmou jen to, co je pro ně bezpečné.

celý text

Čtěte více.