Zavřít reklamu

Spolu s iOS 8 míří na iPhony a iPady mnoho klávesnic třetích stran, kteří se budou snažit nabídnout uživatelům lepší zkušenost, než jim dosud dávala základní klávesnice od Applu. Do vývoje vlastní klávesnice se ze zřejmých důvodů pustili také vývojáři ze Smile Software, kteří prosluli aplikací TextExpander.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

TextExpander je populární aplikací zejména pro Mac, která umožňuje pomocí rychlých klávesových zkratek vkládat části textu či různá média. Místo dlouhého „S pozdravem a přáním hezkého dne“ například stačí napsat jen „spzdr“ a TextExpander automaticky vloží celé heslo.

Na Macu je výhodou, že vše funguje v rámci celého systému. V iOS byl dosud TextExpander velice omezený, účinné zkratky fungovaly prakticky jen ve vlastní aplikaci a větší využití TextExpanderu na iPhonech nebylo možné. Rozšíření a klávesnice třetích stran v iOS 8 ovšem vše mění a TextExpander bude plnohodnotně použitelný i na mobilních zařízeních.

„Od chvíle, kdy Apple oznámil nové a vzrušující rozšíření a vlastní klávesnice v iOS 8, jsme tvrdě pracovali,“ prozradili vývojáři ze Smile Software, když odhalili chystanou klávesnici. „TextExpander touch 3, který přijde na podzim spolu s iOS 8, obsahuje TextExpander klávesnici, jež rozšíří zkratky do jakékoliv aplikace na iPhonu a iPadu, včetně základních aplikací jako Mail a Safari.“

Pro uživatele TextExpanderu to je jistě skvělá zpráva, protože když si jednou zvyknete na fungující zkratky na Macu, je těžké se od nich oprostit na jiných zařízeních. Zkratky se totiž pochopitelně mezi všemi zařízeními synchronizují, což bude pokračovat i v iOS 8, a tak bude práce s nimi maximálně efektivní.

Zdroj: Cult Of Mac

Diskuze k článku

    Nechci být chytrolín ale neumí náhodou io7 a apple klavesnice nahodou take psani delsich slov pomoci zkratek ? Nebo spise, ja tuto funkci vyuzivam denne.

celý text

Čtěte více