Zavřít reklamu

Pokud se učíte základům programování, chcete si vyzkoušet funkčnost některých příkazů a kódů nebo tvorbu webových stránek, bude se vám hodit textový editor. Nabídka textových editorů pro Mac je poměrně bohatá a může být náročné se v ní zorientovat. V dnešním článku vám přinášíme tipy na pět nejlépe hodnocených textových editorů pro Mac.

Sublime Text

Sublime Text je skvěle vypadající multiplatformní textový editor, který nabízí spoustu užitečných funkcí pro vaši práci. Může se pochlubit plnou podporou klávesových zkratek pro celou řadu různých úkonů, možností vybírat z více režimů zobrazení, funkcí nápovědy a automatického vyplňování i podporou Maců s čipy Apple Silicon. Sublime Text je ke stažení zdarma a můžete jej bezplatně využívat po omezenou dobu, cena celoživotní licence pro osobní použití činí 99 dolarů.

Aplikaci Sublime Text stáhnete zde.

Visual Studio Code

Aplikace VIsual Studio Code pochází z dílny Microsoftu a právem se u spousty uživatelů těší velké popularitě. Kromě základní verze si můžete pořídit i různá rozšíření a přídavné balíčky. Visual Studio Code je plně přizpůsobitelný nástroj, na vašem Macu nezabere příliš mnoho prostoru, nabízí podporu naprosté většiny jazyků, a jeho funkce lze využívat také v rozhraní webového prohlížeče na stránce vscode.dev . Visual Studio Code je bezplatná aplikace, která nabízí spoustu nástrojů a prostředků jak pro začátečníky, tak i pro profesionály.

Visual Studio Code stáhnete bezplatně zde.

Espresso

Textový editor Espresso je určený výhradně pro Macy. Je výkonný, nabízí rychlý, hladký chod, spoustu užitečných nástrojů pro úpravy v reálném čase, podporu vkládání obsahu za pomoci Drag & Drop a mnoho dalšího. Součástí aplikace jsou například také šablony, možnost provádění více změn najednou, možnost instalace pluginů i nástroje pro zveřejňování. Zkušební verze programu Espresso je zdarma, cena celoživotní licence činí 99 dolarů.

Aplikaci Espresso stáhnete bezplatně zde.

BBedit

BBedit je svižný a výkonný textový editor, který vám na vašem Macu nabídne bohaté možnosti práce s kódem. BBedit pochází z dílny tvůrců populárního TextWrangleru, a nabízí také obdobné nástroje a výkon. Nabízí kromě jiného podporu Automatoru a AppleScriptu, obsáhlou sadu nástrojů pro práci s HTML nebo třeba pokročilé funkce pro vyhledávání a náhradu textu. BBedit je k dispozici pouze pro Mac a po dobu 30 dní jej můžete využívat bezplatně. Cena plné verze pro individuální použití činí necelých 50 dolarů.

Aplikaci BBedit stáhnete zde.

Atom

Atom je ideálním textovým editorem pro všechny, kteří při práci potřebují sdílení – ať už za účelem spolupráce nebo třeba výuky. Atom dále disponuje možností přímé spolupráce s Gitem a GitHubem, možnost instalace přídavných balíčků, automatické vyplňování, propojení napříč různými operačními systémy a samozřejmě také bohaté možnosti pro pohodlnou a efektivní práci s textem.

Aplikaci Atom stáhnete bezplatně zde.

.