Zavřít reklamu

Bylo to v létě letošního roku, když v USA vznikla nová sociální síť s názvem Threads. Okamžitě si získala pozornost a poměrně hodně uživatelů, protože těch bylo záhy na 100 milionů. My měli smůlu, tedy do teď. Threads v Česku totiž startuje právě dnes. 

Za počáteční velkou popularitou sítě stojí jasně fakt, že je od společnosti Meta, tedy té, která stojí za Facebookem, WhatsAppem a Instagramem. Ostatně skrze účet v Instagramu se lze do Threads přihlásit (má to ale háček). Jenže počáteční boom samozřejmě upadl, jako u každé jiné sociálky, která má z počátku nějaký úspěch. Viděli jsme to u Clubhouse, BeReal atd. Druhým faktorem úspěchu bylo, že Threads je klonem Twitteru, tedy populární sítě, kterou koupil Elon Musk a přejmenoval na X. 

O X je slyšet prakticky každý den, protože je poslední dobou jistě kontroverznější jak samotná Meta. Mohou za to nejen Muskova vyjádření, ale i neustálé řešení předplatných a toho, kdo co v síti může a nemůže. Síť Threads je zdarma a za zkoušku nic nedáte. Jestli v ní ale najdete nějaké relevantní informace slíbit nemůžeme.

Zase ty pozvánky 

Stejně jako se řešily pozvánky do sítě Clubhouse, jsou zde opět i v případě Threads. Je to jistě proto, že právě to vzbuzuje dojem exkluzivity, i když by pro Metu nebyl problém otevřít síť všem najednou. Pár milionů uživatelů jistě přibyde, je ale otázkou, jak moc budou aktivní. Nicméně jediným faktorem, který je třeba pro získání vstupenky do Threads, je mít instagramový účet. Skrze ten si ve vyhledávači v aplikaci vyhledáte „ticket“ a následně klepnete na červenou kartu, která se vám zde objeví. Poté je vaše pozvánka hotová a můžete do Threads směle vstoupit. 

Jak dlouho bude nutné pozvánky řešit, je také otázkou. Je klidně možné, že vůbec. Síť je také s ohledem na zákony EU hodně omezená v tom, co v ní můžete a nemůžete. Bude otázkou, zda se to ale někdy změní. 

Threads v App Store

.