Zavřít reklamu

Lidé zprvu nevěřili iPodu ani iPadu, ale oba produkty se ve výsledku staly obrovským hitem. V podobném duchu se vyjádřil Tim Cook, když mu byla položena otázka ohledně budoucnosti Apple Watch. K chystaným hodinkám obšírně promluvil na úterní akci Technology and Internet Conference pořádané skupinou Goldman Sachs.

Aby šéf Applu ukázal, proč Apple Watch uspějí, vydal se na menší výlet do historie. „Nebyli jsme první firma, která vyrobila MP3 přehrávač. Možná si to už nepamatujete, ale existovalo jich tehdy spousta a bylo fundamentálně náročné je používat,“ zavzpomínal Cook a zavtipkoval, že na jejich používání bylo málem třeba doktorát. Zatímco tyto produkty si podle něj dnes nikdo nepamatuje, a jsou tak nepodstatné, Apple se svým iPodem dokázal uspět.

iPod podle Cooka nebyl v této svojí pozici osamocený. „Trh s tablety na tom byl podobně. Když jsme vydali iPad, byla tu velká spousta tabletů, ale nic skutečně ohromujícího,“ prohlásil Cook.

Věří přitom, že také trh s hodinkami se nachází ve stejné pozici. „Prodává se řada věcí, které se označují jako smartwatch. Nejsem si jistý, že byste dokázali některé z nich jmenovat,“ poukázal Cook na záplavu produktů se systémem Android. (Jen Samsung jich stihl vydat už šest.) Podle šéfa Applu se zatím žádnému modelu nepodařilo změnit způsob, jímž lidé žijí.

A právě to si Apple údajně klade za cíl. Tim Cook přitom věří, že by se to jeho společnosti mělo podařit. „Jednou z věcí, která zákazníky na hodinkách překvapí, je jejich široký záběr,“ přesvědčuje Cook a poukazuje na povedený design, možnost individuálního přizpůsobení produktu, ale také některé jeho funkce. Klíčové by měly být hlavně rozličné způsoby komunikace v čele se Siri, kterou prý ředitel Applu využívá neustále.

Vyzdvihl také možnosti sledování fyzické aktivity. „Já hodinky používám v posilovně a sleduji úroveň svého pohybu,“ řekl Cook, ale zdůraznil, že toho Apple Watch umějí více. „Každý si u nich najde to své. Budou umět obrovské množství věcí,“ uzavřel a dodal, že si po čase nebudeme umět představit bez Apple Watch žít.

Proč přesně by měly být právě Apple Watch tím produktem, který na trhu chytrých hodinek prorazí, Tim Cook už bohužel neprozradil. Srovnání s iPodem či iPadem je sice hezké, ale nemůžeme ho brát stoprocentně vážně.

Na jednu stranu je pravda, že se většina produktů cupertinské společnosti po svém představení setkává s pochybami, situace kolem jablečných hodinek je ale přece jen odlišná. Zatímco během představení iPodu veřejnost věděla, co ji může hudební přehrávač nabídnout a proč je právě ten od Applu perfektní volbou, u Apple Watch si nemůžeme být tak jisti.

Když už přistoupíme na výhody produktové kategorie chytrých hodinek, proč by měly být právě Apple Watch těmi, které si bude chtít koupit opravdu každý? Až následující měsíce ukážou, zda k úspěchu stačí design, uzavřená platforma a funkčnost srovnatelná s konkurencí.

Zdroj: Macworld
.