Zavřít reklamu

Bylo jasné, že se v průběhu včerejší konference, během které vedení Applu zveřejnilo ekonomické výsledky společnosti za poslední loňský kvartál, dostane na přetřes také téma zpomalování iPhonů a zvýhodněná akce na výměnu baterií. Tu Apple oznámil na úplném konci loňského roku, jako jakousi formu kompenzace postiženým uživatelům, jejichž iPhone již nedisponuje takovým výkonem, na který byli zvyklí z nového zařízení.

Během konferenčního hovoru padl dotaz směřovaný na Tima Cooka. Tazatel se ptal na to, zda-li se nějakým způsobem projeví na prodejích nových iPhonů v současné době probíhající akce na zvýhodněnou výměnu baterie, kterou Apple spustil od začátku tohoto roku. Konkrétně se tazatel zajímal na to, jak Cook a spol. vidí dopad na tzv. update rate, když nyní uživatelé vidí, že mohou opět zvýšit výkon svého zařízení „pouhou“ výměnou baterie.

Nikdy jsme příliš nepřemýšleli o tom, co udělá program zvýhodněné výměny baterie s prodejem nových telefonů. Když nad tím tak v tuto chvíli přemýšlím, stále si nejsem jistý, do jaké míry se akce na prodejích projeví. Uchýlili jsme se k ní proto, že nám to přišlo jako správná věc a vstřícný krok vůči našim zákazníkům. Kalkulace o tom, jestli se tím nějak ovlivní prodeje nových telefonů, nebyla v ten moment rozhodující a nebyl na ní brán zřetel.

Ve svém krátkém monologu na toto téma se Cook zmínil také o tom, jak vidí celkovou spolehlivost iPhonů jako takových. A dle jeho slov je fantastická.

Můj názor je takový, že je obecná spolehlivost iPhonů na fantastické úrovni. Trh s použitými iPhony je větší než kdy dřív a každý rok se zvětšuje. To poukazuje na to, že jsou iPhony spolehlivými telefony i z dlouhodobějšího hlediska. Na tento trend reagují jak prodejci elektroniky, tak operátoři, kteří vymýšlí nové a nové programy pro majitele, kteří se chtějí starších iPhonů zbavit nebo ho vyměnit za nový. iPhony si tak skvěle drží svou hodnotu i v případě použitých zařízení.

Díky tomu je pro mnoho lidí podstatně snazší nákup nového zařízení, neboť dostanou část svých peněz za starší model zpět. Nám tato situace ohromně vyhovuje. Na jedné straně tu máme uživatele, kteří si každý rok kupují nové modely. Na té druhé tu máme další majitele, kteří si koupí iPhone z druhé ruky a v podstatě tak rozšiřují členskou základu uživatelů Apple produktů. 

Zdroj: 9to5mac

.