Zavřít reklamu

Po boku iOS, iPadOS, watchOS a macOS vyšlo i nové tvOS s číslovkou 14, které jako i ostatní systémy nabízí poměrně velké množství funkcí. Pokud vlastníte Apple TV, dočtěte článek do konce, abyste věděli, na co se můžete po aktualizaci těšit.

Mezi nejužitečnější novinky patří aplikace Domácnost. Ta bude samozřejmě propojená s HomeKit příslušenstvím. Díky tomu vám například na telefon přijde upozornění, že někdo přišel domů, společně s obrázkem příchozí osoby, pokud máte vhodné kamery, které s HomeKit spolupracují. Budete mít tedy přehled, kdo zrovna doma je a není, navíc zjistíte, jestli se vám do domu nevloupala cizí osoba. Další perfektní novinky přichází se službou Apple Arcade. Podporuje více uživatelských účtů a pamatuje si pozici ve hře každého uživatele zvlášť. Příznivce hraní na Apple TV navíc potěší fakt, že přichází rozšířená podpora pro ovladače XBOX. Tím ale výčet funkcí rozhodně nekončí. Apple totiž umožní jednoduché sdílení zvuku z ostatních zařízení do Apple TV, dále přidal oznámení zvonku u dveří na HomePodu, přepracovanou aplikaci Domácnost pro iOS a iPadOS a několik dalších funkcí.

Nemyslím si, že se jedná o vyloženě revoluční update, rozhodně ale má co nabídnout a najdou se i uživatelé, které nad koupí Apple TV začnou díky novým funkcím v systému uvažovat. I přesto, že tvOS samozřejmě nepatří mezi nejpopulárnější systémy, tak v tomto případě je aktualizace samozřejmě vítaná.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více