Zavřít reklamu
iWant

Twitter hlásí možný unik hesel, doporučuje jejich změnu

iWant

Společnost Twitter v noci na dnešek zveřejnila informaci o tom, že mohlo dojít ke kompromitaci přístupových hesel do všech uživatelských účtů. Mělo se tak stát na základě chyby v zabezpečovacím systému. Společnost doporučuje svým uživatelům, aby si co nejdříve změnili svá přístupová hesla ke svým účtům.

Díky nespecifikované interní chybě došlo k tomu, že byla hesla ke všem účtům omezenou dobu dostupná v nezabezpečeném souboru uvnitř interní sítě společnosti. Podle oficiálního prohlášení nemělo dojít k tomu, aby se k takto obnaženým heslům kdokoliv dostal, i tak ovšem společnost doporučuje, aby si uživatelé svá hesla změnili.

V oficiální tiskové zprávě je uvedeno, že v kritický moment přestal fungovat systém na šifrování hesel a díky chybě se začala hesla zapisovat do nechráněného interního logu. Do něj se mohli údajně dostat jen zaměstnanci společnosti a ani to se prý nestalo. Otázkou zůstává, jestli by Twitter opravdu sdělil, že se tak stalo…

Nikde také není uvedeno, jaký rozsah tento únik má. Zahraniční média spekulují o tom, že mělo dojít ke kompromitaci téměř všech uživatelských účtů. Možná i proto Twitter doporučuje všem svým uživatelům, aby změnu hesla zvážili (a to nejen na Twitteru, ale také na ostatních účtech, kde máte stejné heslo). Oficiální oznámení a další detaily si můžete přečíst zde.

Zdroj: 9to5mac