Zavřít reklamu
iWant

Týden aplikací #25 2013

iWant

Akvizice aplikace Poster WordPressem, videozprávy ve Skypu, nová mobilní hra od CryTek, připravovaný kancelářský balíček od tvůrců Paper, nová hra X-COM: Enemy Unknown pro iOS a aplikace Chatology pro Mac, pár důležitých aktualizací a některé zajímavé slevy, to je další vydání Týdne aplikací.

Novinky ze světa aplikací

Tvůrci WordPressu koupili aplikaci Poster (15. 6.)

Automattic, společnost stojící za platformou WordPress tento týden koupila Poster, aplikaci pro iPad, která sloužila pro publikování příspěvků právě na CMS platformě WordPress. Poster patřil rozhodně k jedné z nejlepších aplikací k tomuto účelu se skvělým designem i pokročilými funkcemi, jako úprava uživatelských polí nebo podpora URL schémat v iOS.

Automattic vyvíjel vlastní aplikaci, nicméně ta oproti konkurenčním počinům značně zaostávala, proto se asi společnost rozhodla raději pro akvizici Poster, který po ohlášení zmizel z App Store. Můžeme jen doufat, že místo spojování aplikací WordPress zruší svou vlastní a místo ní vydá pod svým brandingem Poster znovu. Cena akvizice nebyla zveřejněna.

Zdroj: MacStories.net

Skype spustil ve své službě videozprávy (17. 6.)

Skype vlastněný Microsoftem uvedl novou funkci videozpráv. Každý uživatel může přímo v aplikaci nahrát až tříminutové video a zaslat je jednomu ze svých kontaktů, i když není online. Video k němu dorazí ve chvíli, kdy se přihlásí. Videozprávy budou dostupné na všech platformách včetně iOS a OS X, pro jejich zprovoznění je nutné pouze nainstalovat nejnovější aktualizaci.

[youtube id=88nDTJyEIz4 width=“600″ height=“350″]
Zdroj: MacStories.net

Digg příští týden představou svou náhradu Google Reader (17. 6.)

Brzy po oznámení ukončení služby Google Reader začal tým stojící za Digg připravovat vlastní náhradu oblíbené služby pro spravování RSS feedů. V rekordním čase se jim podařilo vytvořit základní verzi RSS čtečky, ke které budou moci uživatelé přistupovat jak z internetového prohlížeče, tak z připravované aplikace pro Android. Samozřejmě se počítá i s API pro vývojáře, kteří by zakomponovali podporu Digg Readeru do svých aplikací, jako je Reeder, Newsify, Mr. Reader, Flipboard a další.

První verze bude postrádat některé funkce, například hledání, ty se ve službě objeví až postupně. Digg Reader bude freemium produkt, to znamená, že základní funkce, kterými oplýval i Google Reader, budou zdarma, zatímco za pokročilejší funkce objevivší se v nadcházejících měsících budou zpoplatněné, což se zdá být poměrně zdravý a uživatelsky přívětivý byznys.

Digg Reader

Zdroj: digg.com

CryTek Předvedl novou taktickou hru The Collectibles

Herní studio CryTek stojící za zatím po grafické stránce nepřekonanou sérií Crysis a také enginem CryEngine, který ji pohání, připravuje novou hru pro iOS. CryTek loni již jednu hru na této platformě vydal, nicméně se jednalo o roztomilou logickou hříčku, což byla pro studio poměrně velká odbočka od primárního FPS žánru. Nová hra má pracovní název The Collectibles a jedná se o akční hru z pohledu třetí osoby, kde ovládáte pětičlennou skupinu probíjející se prostředím postižené válečným konfliktem. Co je zajímavé, hry by měla podporovat herní ovladače MFi, které Apple představil na WWDC 2013. Hra patrně bude kombinovat jak ovládání pomocí gamepadu, tak i dotykové ovládání. Měla by být vydaná v druhé polovině tohoto roku.

Zdroj: 9to5Mac.com

Vývojáři Paper získali 15 milionů dolarů na vytvoření kancelářského balíku (18. 6.)

Tvůrci aplikace Paper se pustí do další aplikace, tentokrát by se mělo jednat o revoluční kancelářský balíček, který by měl přinést do této kategorie stejné inovace, jako Paper mezi kreslící software na iPadu. Studio FiftyThree získalo pro vytvoření kancelářského balíčku investici 15 milionů dolarů. Mnoho detailů k připravovanému projektu zatím známo není, nicméně nebude lehké se mezi konkurencí prosadit. Kancelářské aplikace na iOS ovládá Apple s vlastním balíkem iWork, Google nabízí Docs v rámci aplikace Google Drive, Microsoft právě vydal Office pro iPhone a popularitě se těší i QuickOffice, který mimochodem také spadá pod Google.

Zdroj: TheVerge.com

Nové aplikace

X-COM: Enemy Unknown nyní i pro iOS

Není to tak dávno, co nová tahová strategie s prvky RPG, X-COM: Enemy Unknown byla přeportována pro Mac. Nyní se plnohodnotný titul dostává také na obrazovky iPhonů a iPodů, 2K Games totiž vydalo X-COM pro iOS. Port se bohužel neobešel bez několika kompromisů. Hra si žádá mnoho systémových prostředků a načíst misi i na nejnovějším iPadu mini lze až po restartování přístroje. Nejvíce však utrpěla grafika, která je výrazně slabší oproti konzolové nebo PC verzi.

Jedná se o plnohodnotnou hru s desítkami misí, ve které odvracíte útok mimozemšťanů na Zemi. Skvěle využívá dotykového ovládání a najdete zde i implementaci iCloudu pro ukládání a synchronizaci pozic mezi zařízeními nebo Game Center. I přes průměrnou grafiku je X-COM: Enemy Unknown pro iOS vynikajícím titulem, byť za neobvykle vysokou cenu pro mobilní hru (poloviční proti konzolové verzi).

[button color=red link=http://clkuk.tradedoubler.com/click?p=211219&a=2126478&url=https://itunes.apple.com/cz/app/xcom-enemy-unknown/id639544885?mt=8 target=““]X-COM: Enemy Unknown – 17,99 €[/button] [youtube id=RjmQGHgDECU width=“600″ height=“350″]

Chatology

Flexbits, známí především svým počinem Fantastical, chytrým kalendářem pro Mac i iPhone, vydali novou aplikaci, která má řešit problém s vyhledáváním v různých IM platformách, přičemž se zaměřuje zejména na iMessage a Google Talk/Hangouts. Právě hledání v historii iMessage na Macu je bolestivá zkušenost, která aplikaci znefunkční klidně i na několik minut za neustálého otáčení „plážového míče“. iMessage na Macu jsou obecně velice nevyladěnou aplikací.

Chatology si dokáže vyhledat záznamy z iMessage v systému a poskytnout rychlé a bezproblémové hledání. Ačkoliv se jedná o zajímavé řešení, hledání v historii aplikací je spíše vzácnější činnost a Flexbits si za aplikací účtují 20 dolarů, což je na aplikaci tohoto rázu přemrštěná cena, navíc existuje velká pravděpodobnost, že Apple problémy opraví v nadcházející verzi OS X 10.9. Pokud však potřebujete prohledávat historii vašich zpráv rychle už dnes, aplikaci najdete na stránkách vývojářů.

[button color=red link=http://flexibits.com/chatology]Chatology – 17,99 €[/button]

chatology_1

Důležité aktualizace

Modern Combat 4: Meltdown

Gameloft vydal aktualizaci své FPS akce Modern Combat 4 s názevm Meltdown, která přináší hned několik novinek pro multiplayer. Předně to jsou tři nové mapy Fracture, Extraction a Backfire, dvě nové zbraně (granátomet, odstřelovací puška), dva přídavné režimy a nové povolání příznačně nazvané Demolice. Modern Combat 4 najdete v App Store za 5,99 €.

YouTube 1.4

Oficiální aplikace YouTube přinesla v nové aktualizaci novou funkci zobrazování navržených videí po shlédnutí klipu, dále titulky pro živé streamování a nakonec drobné opravy chyb způsobující padání aplikace. YouTube najdete v App Store zdarma.

Slevy