Zavřít reklamu

V tuto chvíli je již prakticky jasné, že se od Applu v dohledné době skutečně dočkáme nového reproduktoru Beats Pill. Kromě tohoto tématu bude v dnešním souhrnu novinek, souvisejících se společností Apple, řeč o návštěvě Jeffa Williamse na Tchajwanu nebo o nových emoji, které se objeví v operačním systému iOS 18.

Tajná návštěva Tchajwanu: Apple chce zajistit nejmodernější čipy pro budoucí iPhony

Jeff Williams, provozní ředitel společnosti Apple, podle Economic Daily News tajně navštívil Tchajwan, aby zajistil dodávky chystaných 2nm čipů od společnosti TSMC. Návštěva údajně zahrnovala setkání Williamse s prezidentem TSMC Wei Zhejiou. Společně diskutovali o vývoji vlastních čipů pro umělou inteligenci a zajištění přístupu Applu k výrobnímu procesu 2nm, jehož produkce by měla začít v roce 2025. Nejnovější iPhone 15 Pro je poháněn čipem A17 Bionic, který je vyráběn pomocí 3nm procesu společnosti TSMC. Tento proces umožňuje vměstnat do menšího prostoru více tranzistorů, což přináší lepší výkon a nižší spotřebu energie. Zbrusu nový iPad Pro využívá čip M4, jenž je založený na vylepšené verzi stejného 3nm výrobního procesu. Přechod na 2nm čipy by měl přinést další vylepšení – odhaduje se nárůst výkonu o 10 až 15 procent a snížení spotřeby energie až o 30 procent oproti 3nm technologii. Zajištění včasných dodávek 2nm čipů je pro Apple klíčové, protože TSMC zůstává jedinou společností schopnou je vyrábět v potřebném rozsahu a kvalitě. Tato exkluzivita je pro Apple zásadní, aby mohl i nadále uspokojovat vysokou poptávku po svých produktech a zároveň omezit přístup konkurentů k těmto nejmodernějším čipům. Stejně tak si Apple již dříve zajistil veškeré kapacity TSMC pro výrobu svých 3nm čipů. Nové 2nm čipy by se mohly poprvé objevit v chystané řadě iPhonů 17 v roce 2025.

Nové emoji v iOS 18: Obličeje s kruhy pod očima a další

Společnost Apple pravidelně přidává nové emoji na iPhony, iPady, Macy a další zařízení na základě aktualizací katalogu emoji od konsorcia Unicode. A právě teď máme na obzoru sedm nových kandidátů, které bychom mohli na obrazovkách svých zařízení vidět někdy na konci roku 2024 nebo začátkem roku 2025. Konsorcium Unicode dnes zahájilo beta testovací období pro standard Unicode 16, který tyto nové emoji obsahuje. Beta verze potrvá do 2. července, poté bude Unicode 16 oficiálně vydán a nové symboly schváleny. Výrobcům chytrých telefonů, jako je Apple, obvykle trvá několik měsíců, než vytvoří grafiku pro nově schválené emoji. Proto tyto symboly nejspíš neuvidíme dříve, než bude uveden na trh iOS 18. Apple je pravděpodobně přidá někdy kolem března 2025, s aktualizací iOS 18.4. Poslední várka nových emoji od Applu dorazila v březnu 2024 s aktualizací iOS 17.4. Ta přinesla například limetku, jedlý hnědý hřib, fénixe, zlomený řetěz, kývání hlavou nahoru a dolů (jako souhlas) a kývání hlavou ze strany na stranu (nesouhlas).

iOS 18 emoji

Nový reproduktor Beats Pill na obzoru? Indicie v FCC databázi i u celebrit

Už u několika slavných osobností jsme mohli zahlédnout novou verzi reproduktoru Beats Pill a nyní se zařízení objevilo v databázi americké Federální komise pro komunikace (FCC). To naznačuje, že se pravděpodobně blíží jeho uvedení na trh. Zaregistrování produktů u FCC obvykle probíhá jen pár týdnů před jejich uvedením do prodeje. Nový Beats Pill bychom tak mohli vidět na pultech obchodů někdy v červnu. V tomto období plánuje Apple také vydat sluchátka Solo Buds, takže by se uvedení Pill mohlo odehrát ve stejném časovém rámci. Apple evidentně rozdává tyto reproduktory sportovcům a celebritám, aby vytvořil kolem chystané novinky žádaný rozruch. S Beats Pillem byli již spatřeni basketbalová hvězda LeBron James, pilot F1 Daniel Ricciardo, fotbalista Lionel Messi a Kim Kardashian.

Ačkoliv Apple zatím o reproduktoru žádné detaily nesdělil, jeho design má tvar pilulky podobně jako původní Beats Pill, který byl ovšem v roce 2022 ukončen. Na rozdíl od předchozích modelů však disponuje poutkem na karabinu, které bylo v únicích informací z beta verze iOS 17.5 hojně prezentováno. Podle těchto úniků by měl být reproduktor k dispozici ve zlaté, červené a černé barvě. Nový Beats Pill pravděpodobně nabídne nabíjení přes USB-C, vylepšený Bluetooth a další podobná vylepšení. Na oficiální specifikace si však budeme muset ještě počkat.

.