Zavřít reklamu

Tento týden se nesl zcela ve znamení úterní Apple Keynote – je tedy pochopitelné, že ve stejném duchu se ponese i náš pravidelný souhrn toho, co uplynulý týden přinesl v souvislosti s Applem. Jakých novinek jsme se na Keynote dočkali?

Apple na své letošní Keynote odhalil nové iPhony, Apple Watch, a představil také AirPods Pro 2. generace, jejichž nabíjecí pouzdro je opatřené USB-C konektorem. Pojďme se nyní společně podívat na shrnutí všech hlavních novinek.

iPhone 15, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max

Apple letos světu ukázal čtyři nové iPhony: iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. iPhone 15 a iPhone 15 Plus jsou k dostání v modré, růžové, žluté, zelené a černé barvě, a jsou opatřené OLED displejem s Dynamic Islandem. V případě iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max došlo k implementaci zajímavých změn – Apple zde například zavedl rámečky z titanu, dlouhodobě probírané akční tlačítko, ultratenké rámečky, supervýkonný čip A17 Pro nebo třeba pokročilý fotoaparát se schopností nahrávat Spatial videa ve 3D – tato videa bude následně možné přehrát na AR headsetu Vision Pro.

Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra

Letos jsme se dočkali nejen příchodu Apple Watch Series 9, ale také Apple Watch Ultra. Apple Watch Series 9 nabízí stejný design jako jejich předchůdce, a jsou opatřené Always-On displejem s jasem až 2000 nitů. K dostání budou v barvách rose gold, Starlight, Silver, v červené a v inkoustové. Došlo také k představení druhé generace Apple Watch Ultra. Ani ty se po stránce designu nezměnily. Jsou osazené čipem S9, nabízí možnost zpracování požadavků Siri přímo na zařízení, vylepšené diktování a další drobné, ale potěšující vychytávky.

 

AirPods Pro 2. generace s pouzdrem s USB-C

AirPods 2. generace s nabíjecím pouzdrem, opatřeným USB-C konektorem, se asi nedají považovat za novinku jako takovou, jedná se ale rozhodně o příjemné vylepšení. Kromě toho, že k nabíjení pouzdra nebudete potřebovat Lightning kabel, ale staronové AirPody Pro 2. generace nabízí i hrstku novinek, které jejich předchůdce postrádá. Nabídnou například podporu 20bitového bezztrátového zvuku 48kHz s velmi nízkou latencí při připojení k AR headsetu Vision Pro. Sluchátka se také stejně jako pouzdro mohou pochlubit odolností proti prachu se stupněm krytí IP54.

Apple-AirPods-Pro-2nd-gen-USB-C-connection-demo-230912
.