Zavřít reklamu

Po týdnu vám na stránkách Jablíčkáře přinášíme další souhrn událostí, souvisejících se společností Apple. Tentokrát bude řeč o nových aktualizacích jablečných operačních systémů, prodeji repasovaných 15″ MacBooků Air a zákazů používání iPhonů v čínských vládních organizacích.

Apple začal v Evropě prodávat repasovaný 15″ MacBook Air

Repasované počítače se těší velké popularitě zejména mezi těmi, kteří dávají přednost cenově dostupnému zboží. Společnost Apple začala v průběhu uplynulého týdne oficiálně prodávat v Evropě repasované 15″ MacBooky Air. Prodej probíhá prostřednictvím oficiálního e-shopu Applu a postupně se šíří do více evropských zemí. V současné chvíli si mohou repasovaný 15″ MacBook Air objednat zákazníci z Nizozemska, Rakouska, Spojeného království, Polska, Francie, Německa, Belgie, Irska a Švýcarska. Repasovaný 15″ MacBook Air lze objednat v různých konfiguracích, sleva činí oproti standardním modelům zhruba 15 %.

Zákaz iPhonů v čínských vládních organizacích

Čínská vláda vydala v průběhu uplynulého týdne zakázala zaměstnancům svých vládních organizací používat v práci iPhony. Zákaz se vztahuje i na další zahraniční značky, vláda jej zdůvodňuje snahou zvýšit kybernetickou bezpečnost a předejít případnému sledování. Jedná se zároveň o další krok, který má vést k větší nezávislosti na zahraničních technologiích. Apple má na čínském trhu poměrně velký podíl, je tedy otázkou, do jaké míry tento zákaz ovlivní jeho podnikání.

Nové aktualizace operačních systémů

Vydání veřejných verzích operačních systémů iOS 17, macOS Sonoma a dalších se kvapem blíží, Apple si ale i nadále dává záležet i na aktualizacích stávajících operačních systémů. V průběhu uplynulého týdne se tak jablíčkáři dočkali vydání iOS 16.6.1, iPadOS 16.6.1, watchOS 9.6.2 a macOS Ventura 13.5.2. Ani v jednom případě se nicméně nejedná o významné aktualizace, ale o opravy dílčích chyb a drobná vylepšení zabezpečení.

.