Zavřít reklamu

V tomto měsíci se odehrálo hned několik tradičních nákupních akcí – Black Friday, Cyber Monday a Singles Day. Právě s tou poslední jmenovanou se v letošním roce pojí poměrně významný propad prodeje iPhonů v Číně. Kromě něj bude v dnešním souhru řeč například o funkci, před kterou začala hromadně varovat policie.

Propad prodejů iPhonů

S koncem roku jsou kromě jiného spojené také dny, ve kterých dochází ke slevám nejen elektroniky. V průběhu dní, jako je Black Friday, Cyber Monday nebo třeba Singles Day v souvislosti se slevami také v mnoha oblastech výrazně stoupají prodeje, a iPhony v tomto směru nebývají žádnou výjimkou. Letos ale došlo v průběhu takzvaného Singles Day – tedy 11. 11. – v Číně k meziročnímu propadu prodeje iPhonů o 4 %, zatímco konkurenčním značkám se naopak dařilo velmi dobře – v případě značky Huawei došlo například k úctyhodnému nárůstu o 66 %. Pozice letošních iPhonů je tedy v Číně jednoznačně velmi oslabená, a Applu nezbývá než doufat, že se situace v příštím roce změní.

Konec spolupráce s Goldman Sachs

V průběhu uplynulého týdne se v médiích objevila zpráva o tom, že společnost Apple plánuje ukončení spolupráce s Goldman Sachs. Informovala o tom agentura Bloomberg s tím, že k ukončení spolupráce dojde v průběhu následujícího roku. Goldmann Sachs je partnerem Applu pro Apple Card. Zatím není jasné, zda ukončení spolupráce povede zároveň také k ukončení projektu Apple Card, nebo zda Cupertinská společnost bude svůj systém kreditních karet provozovat s odlišnou finanční institucí.

Policie varuje před funkcí NameDrop

Jednou z funkcí, které Apple představil spolu s letošními operačními systémy, byla i NameDrop. Jedná se o funkci, která souvisí s funkcí AirDrop, a jejímž cílem je především ulehčit práci uživatelů se sdílením kontaktů z jednoho Apple zařízení na druhé. Právě před touto funkcí ale začala nedávno varovat policie. Některé policejní stanice ve Spojených státech začaly v průběhu uplynulého týdne zveřejňovat na svých sociálních sítích varování před touto funkcí. NameDrop může být podle policie za určitých okolností nebezpečný pro děti a mladistvé, a to proto, že je teoreticky zneužitelná pro získání kontaktních údajů. Ke sdílení kontaktů teoreticky nemůže ani s aktivovaným NameDropem dojít bez oboustranného souhlasu, pokud byste si však tento způsob sdílení chtěli pro jistotu deaktivovat, můžete tak učinit v Nastavení -> Obecné -> AirDrop, kde stačí deaktivovat položku Přiblížením zařízení k sobě.

Apple-iPhone-15-Pro-lineup-NameDrop-230912
.