Zavřít reklamu

Jsou zde iPhony, Apple Watch a další produkty společnosti, které ta aktualizuje každý rok, i když těch novinek ve finále zas tolik nepřinášejí. A pak jsou zde takové, na které tak trochu zapomíná. Níže najdete 5 produktů Applu, které nebyly po hardwarové stránce aktualizovány více než dva roky, ale společnost je má pořád ve své nabídce. Některé jsou navíc i poměrně úspěšné. 

Ve výčtu však nepočítáme s předchozími řadami, které Apple pořád prodává, i když mají své nástupce. Jde zejména o iPhony 11 nebo Apple Watch Series 3. Jedná se zde také především o hardware, protože po softwarové stránce mohou produktům nové funkce stále přicházet. Např. takový iPod touch pořád podporuje aktuální iOS. 

iPod touch 

Naposledy Apple svůj iPod touch aktualizoval v květnu 2019, kdy mu přidal čip A10 a nové 256GB úložiště, takže je už téměř tři roky starý. Sedmá jeho generace si zachovala stejný design jako model šesté generace, včetně 4“ Retina displeje, tlačítka Plochy bez Touch ID, 3,5mm konektoru pro sluchátka, konektoru Lightning a jediného reproduktoru a mikrofonu. Zařízení je k dispozici v šesti barvách, včetně vesmírně šedé, stříbrné, růžové, modré, zlaté a (PRODUCT)RED.

Apple v loňském roce změnil design svých webových stránek, kdy na té úvodní prakticky nenajdete o iPodu jedinou zmínku. Musíte k tomu sjet až úplně dolu a pod čarou hledat označení produktu. i když už jsme viděli nějaké zvěsti o případném nástupci, víceméně to byla jen zbožná přání různých grafiků. Konkrétní informace ani věrohodné úniky nemáme v rukou žádné, a proto je klidně možné, že rok 2022 bude tím posledním, kdy o nějakém produktu řady iPod ještě uslyšíme.

Magic Mouse 2 

Druhá generace myši Magic Mouse pro počítače Mac byla představena v říjnu 2015 a je už více než šest let stará. Za tu dobu neobdržel tento produkt žádné hardwarové aktualizace, i když je v jeho balení nově přítomen tkaný kabel USB-C na Lightning. Pokud si pak Magic Mouse koupíte s novým 24“ iMacem, dostanete ji také odpovídající barvě poplatné zvolené variantě počítače. Nicméně dosud je toto příslušenství terčem posměchu za smysl jeho nabíjení, při kterém nemůžete myš používat. Nabíjí se totiž na spodní straně, a také proto už se léta volá po její aktualizaci. Zatím marně.

Apple Pencil 2 

Apple Pencil 2. generace byl vydán spolu s iPadem Pro už v říjnu 2018, takže mu letos budou čtyři roky. Oproti původní generaci je jeho klíčovou vlastností magnetické připojení k iPadu Pro třetí generace nebo novějšímu a bezdrátové nabíjení. Uživatelé také mohou přepínat mezi kreslicími nástroji a štětci v aplikacích, jako jsou Poznámky, dvojitým poklepáním na vestavěný dotykový snímač. Kam by ale mohl Apple tento produkt ještě posunout? Třeba přidat tlačítko, které by se chovalo jako to na S Penu Samsungu a umožnilo nám činit s Pencilem různá gesta.

Špičkový Mac mini 

Zatímco konfigurace Macu mini nižší třídy byla aktualizována v listopadu 2020, kdy dostala čip M1, konfigurace vyšší třídy s procesory Intel nebyla aktualizována od října 2018. Tedy kromě toho, že Apple změnil kapacitu úložiště. Mnohé informace nicméně naznačují, že nástupce se dočkáme ještě letos, kdy by Mac mini mohl pohřbít Intel a dostat čipy M1 Pro nebo M1 Max, popřípadě M2.

AirPods Pro 

Sluchátka AirPods Pro byla na trh uvedena v říjnu 2019, takže jsou téměř dva a půl roku stará. Podle často přesného analytika Ming-Chi Kua však Apple plánuje uvést druhou generaci těchto sluchátek ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. Očekává také, že nové AirPods Pro budou vybaveny vylepšeným bezdrátovým čipem, budou podporovat bezeztrátový zvuk a budou mít nové nabíjecí pouzdro, které vás bude moci zvukem upozornit, když jej budete hledat v rámci platformy Najít. Pouzdro se ostatně už na konci loňského roku dočkalo podpory MagSafe nabíjení, pořád se ale nejedná o novou generaci produktu.

.