Zavřít reklamu

Nejrůznější pokuty nejsou ve spojení s podnikáním společnosti Apple ničím neobvyklým. V průběhu uplynulého týdne musel Apple zaplatit poměrně tučnou pokutu ruské společnosti Kaspersky Labs. Kromě ní bude v dnešním souhrnu novinek, které se ve spojitosti s Applem objevily v průběhu uplynulého týdne, řeč o stoupajících cenách za pozáruční výměny baterií u Apple zařízení nebo o novém trendu neobvyklých krádeží sluchátek AirPods Max.

Apple a pokuta Rusku

Společnost Apple musela koncem týdne zaplatit Rusku pokutu přesahující dvanáct milionů dolarů. Celá záležitost odstartovala již před třemi lety, kdy byla společnosti Kaspersky Labs zamítnuta v App Storu její aplikace s názvem Safe Kids, a to kvůli údajnému porušení interních předpisů App Storu. Federální antimonopolní služba dospěla k závěru, že Apple v tomto případě porušil antimonopolní zásady. Apple pokutu zaplatil, v hledáčku antimonopolních aktivistů ale zůstává i nadále. Trnem v oku je především to, že vývojáři, kteří své aplikace umístí do App Storu, nemohou předplatné nebo nákupy v aplikacích účtovat jinak než skrz platební systémy Applu.

Apple zvyšuje ceny pozáručních výměn baterie

Společnost Apple v průběhu uplynulého týdne zdražila pozáruční výměny baterie, a to nejen u svých iPhonů, ale také u iPadů a Maců. S příchodem iPhonů řady 14 loni v září cena za pozáruční výměnu baterie stoupla z 69 dolarů na 99, nyní se zvýšila i v případě starších zařízení. „S platností od 1. března 2023 bude pozáruční servis baterie zdražen o 20 dolarů, a to pro všechny iPhony starší  než iPhone 14,“ uvádí společnost Apple v související tiskové zprávě. Výměna baterie u iPhonů s Home Buttonem nyní tedy vyjde na 69 dolarů namísto původních 49. Cena výměny baterie MacBooku Air vzrostla o 30  dolarů, pozáruční výměna baterie iPadu se od 1. března bude pohybovat mezi 99 a 199 dolary v závislosti na konkrétním modelu.

Krádeže AirPods Max

Bezdrátová sluchátka AirPods Max od Applu opravdu nepatří zrovna mezi ty nejlevnější. Není tedy divu, že kromě uživatelů lákají také zloděje. Policie v New Yorku vydala v průběhu uplynulého týdne varování před zloději, kteří kradou AirPods Max opravdu nebezpečným způsobem – strhávají je přímo z hlav jejich nositelů rovnou na ulici. K nic netušícímu  kolemjdoucímu s nasazenými sluchátky podle informací policie zničehonic přijedou pachatelé na mopedu, strhnou mu sluchátka z hlavy a rovnou odjíždějí pryč. Policejní oddělení v New Yorku zveřejnilo i záběry pachatelů, kteří se podle dostupných zpráv dopustili krádeže tohoto typu více než jedenadvacetkrát mezi 28. lednem a 18. únorem.

.