Zavřít reklamu

Týden uběhl jako voda a ani tentokrát jsme při něm nebyli ochuzeni o nejrůznější spekulace, odhady a předpovědi. Tentokrát se mluvilo například o příchodu nabíjecí podložky AirPower, úspěchu streamovací služby Apple TV+ nebo nových funkcí připravovaných Apple Watch Series 6.

AirPower opět na scéně

Většina z nás se nejspíš již stihla s představou o podložce pro bezdrátové nabíjení z produkce Applu definitivně rozloučit – ostatně řadu zajímavých alternativ nabízí i výrobci třetích stran. Známý leaker Jon Prosser ale přišel v uplynulém týdnu se zprávou, podle které bychom se AirPower nakonec mohli dočkat. Ve svém twitterovém příspěvku se Prosser podělil s veřejností o informace o tom, že by podložka mohla stát 250 dolarů, měla by být osazena čipem A11, na její pravé straně by se měl nacházet Lightning kabel a měla by obsahovat menší počet cívek.

40 milionů uživatelů Apple TV+

Když přijde řeč na popularitu a kvalitu streamovací služby Apple TV+, názory diváků i odborníků se často liší. Zatímco samotná společnost Apple je na konkrétní čísla skoupá, analytici s oblibou počítají, jak vysoký asi může být počet jejích předplatitelů. Dan Ives například přišel s propočtem, podle kterého činí počet předplatitelů služby Apple TV+ až 40 milionů. Jakkoli může toto číslo znít úctyhodně, je potřeba mít na paměti, že významnou část tvoří uživatelé, kteří získali roční bezplatné využívání služby v rámci zakoupení některého z nových Apple produktů, a po skončení této lhůty může podstatná část předplatitelské základny “odpadnout”. Ives nicméně tvrdí, že v průběhu dalších tří až čtyř let by se počet předplatitelů Apple TV+ mohl vyšplhat až na 100 milionů.

Nové funkce Apple Watch

Společnost Apple neustále usiluje o to, aby její Apple Watch představovaly co možná největší přínos pro lidské zdraví. Letos na podzim se očekává příchod Apple Watch Series 6. Ty by podle některých spekulací měly přinést řadu nových funkcí – mohlo by se jednat například o očekávaný nástroj pro monitoring spánku, měření úrovně kyslíku v krvi nebo třeba vylepšené měření EKG. Kromě toho se ale mluví také o tom, že by Apple mohl své chytré hodinky obohatit o funkci detekce panické ataky a další nástroje, související s psychickým zdravím. Kromě detekce panických atak nebo úzkostí by příští generace Apple Watch mohla nabídnout také instrukce, vedoucí ke snížení psychické nepohody.

Zdroje: Twitter, Cult of Mac, iPhoneHacks

.