Zavřít reklamu

Není vůbec překvapením, že streamovací služby jako je Netflix a HBO Go zažívají v současné době obrovský nárůst uživatelů. Neplatí to však pro všechny služby, jak ukázala data analytické společnosti Antenna. Zatímco největší nárůst uživatelů zaznamenal Disney+, tak u Apple TV+ je nárůst minimální.

Nárůst uživatelů o 300 procent u Disney+ si analytická společnost vysvětluje hlavně tím, že jsou zavřené školy. Nesmíme také zapomínat na to, že jde o poměrně novou službu a hodně lidí si ji ještě nevyzkoušelo. Obliba u uživatelů navíc ještě vzroste, protože Disney svou službu spustila ve Velké Británii, Irsku, Německu, Španělsku, Itálii, Švýcarsku a Rakousku. HBO se svou službou zaznamenalo nárůst o devadesát procent.

Netflix na tom s nárůstem 47 procent není rozhodně špatně, vzhledem k tomu, kolik uživatelů po celém světě už mělo účet dříve. Apple TV+ zaznamenal nárůst pouze 10 procent. Na druhou stranu ale společnost může těšit alespoň zvýšená poptávka po Apple TV. Apple se rozhodl ve své streamovací službě pouze pro vlastní obsah, což momentálně nemusí být zrovna ideální, protože ve srovnání s konkurencí má opravu málo obsahu. Pokud to srovnáme se službou Disney+, která byla spuštěna zhruba ve stejnou dobu, tak Disney se může opírat o vlastní katalog, kde spadá obrovské množství známých sérii od Star Wars, přes Marvel až po stovky animovaných pohádek.

V posledních letech se pohybuje hlavně v blízkosti chytrých telefonů. Nevadí mu však ani ostatní technologie od počítačů po chytrou domácnost. Ve volném čase si rád zahraje nějakou tu hru, ideálně od Blizzardu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.