Zavřít reklamu

Přiblížil se závěr týdne a spolu s tím také čas na shrnutí těch nejdůležitějších spekulací, které se v uplynulých dnech objevily ve spojitosti se společností Apple. I tentokrát byly tématem microLED displeje, objevily se ale také nové zprávy o ARM MacBoocích nebo o termínu vydání letošních iPhonů.

Investice do microLED displejů

V tématu microLED displejů, které jsme zminili již v minulém shrnutí spekulací týkajících se Applu, budeme pokračovat i tento týden. Společnost Apple se podle nejnovějších zpráv údajně rozhodla investovat více než 330 milionů dolarů do výroby LED i microLED displejů v Tchajwanu. Cupertinská společnost údajně za tímto účelem uzavřela partnerství s firmami Epistar a Au Optronics. Příslušná továrna by se měla nacházet v Hsinchu Science Park, a firma již údajně na místo vyslala tým vývojářů, kteří mají pracovat na odpovídajícím projektu. Jak jsme vás již informovali minulý týden, měl by Apple podle analytiků vydat v letošním a v příštím roce celkem šest produktů, které budou vybaveny miniLED displeji – mělo by jít o high-endový 12,9-palcový iPad Pro, 27-palcový iMac Pro, 14,1-palcový MacBook Pro, 16-palcový MacBook Pro, 10,2-palcový iPad a 7,9-palcový iPad mini.

Říjnové uvedení nových iPhonů

Již dříve se na internetu objevily zprávy, podle kterých by Apple měl letos vydat svůj iPhone 12 v říjnu. Tuto teorii podporují také četné zdroje blízké dodavatelským řetězcům. Zatímco v uplynulých letech probíhala výroba iPhonů v květnu nebo nejpozději začátkem června, výroba letošních modelů by podle některých zpráv mohla být kvůli pandemii COVID-19 zahájena v červenci – některé zdroje hovoří dokonce i o srpnu. Tento termín by se podle serveru DigiTimes měl týkat konkrétně 6,1-palcových variant. Apple by měl letos vydat celkem čtyři modely iPhonů, z nichž dva by měly být vybaveny 6,1-palcovými displeji. Mělo by se jednat o nástupce současného iPhonu 11 Pro a nový iPhone 12 Max. Základní iPhone 12 by měl být vybaven displejem s úhlopříčkou 5,4 palce, největší model – iPhone 12 Pro Max – by měl disponovat 6,7-palcovým displejem.

ARM procesory u MacBooků

Spekulace o počítačích s vlastními Apple procesory taktéž nejsou žádnou novinkou. Většina analytiků se shoduje na tom, že tyto modely mohly spatřit světlo světa již příští rok, leaker s přezdívkou choco_bit ale tento týden přišel se zprávou, že by Apple mohl svůj MacBook s ARM procesorem vydat ještě o něco dříve. Teoreticky je možné, že firma svůj ARM MacBook představí již tento měsíc na WWDC, a k zahájení prodeje dojde koncem tohoto roku, jak ostatně předpovídal i Ming-Chi Kuo. Agentura Bloomberg informovala koncem dubna o tom, že by Apple měl u svých budoucích MacBooků používat 12-jádrový ARM procesor, vyrobený za pomoci 5nm technologie. Procesor by měl sestávat z osmi jader se supervysokým výkonem a čtyř energeticky úsporných jader. Zatím není jasné, zda se MacBooků s ARM procesory skutečně dočkáme do konce tohoto roku, a jisté není ani to, jak velký vliv budou ARM procesory mít na konečnou cenu jablečných laptopů

Zdroje: iPhonehacks, Apple Insider, MacRumors

.