Zavřít reklamu
iWant

Jak si na Macu uložit oblíbenou webovou stránku do Docku

iWant

Pokud patříte mezi fanoušky Apple a vlastníte Mac nebo MacBook, s největší pravděpodobností navštěvujete webové stránky pomocí webového prohlížeče s názvem Safari. Většina z nás má také oblíbené webové stránky, které používáme k tomu, abychom se například dozvěděli nové informace nebo se podívali na zábavná videa. Případů je opravdu nespočet. Proč si ale neulehčit práci a nepřipnout si oblíbené webovky přímo do vašeho Docku? Poté bude jednoduše stačit kliknout na ikonku, která se vytvoří. Poté bude stačit, abyste klikli na odkaz v Docku. Je to velice jednoduché a hlavně rychlé. Pokud vás úvod zaujal, určitě čtěte dále.

Jak uložit webovou stránku do Docku

  • Otevřeme prohlížeč Safari
  • Přejdeme na webovou stránku, jejíž ikonu chceme mít v Docku k dispozici
  • Jakmile se budeme nacházet na požadované stránce, klikneme a podržíme kurzor na URL adrese
  • Podržíme levé tlačítko myši (prst na trackpadu) a přesuneme URL adresu směrem dolů do pravé části Docku (na pravou stranu za vertikální rozdělovač)
  • Poté pustíme tlačítko myši (sundáme prst z trackpadu) a rychlý odkaz na požadovanou webovou stránku nám zůstane připnutý v Docku

Pokud nyní někdy budete potřebovat opravdu rychlý způsob, jak se dostat na oblíbenou stránku, už víte, jak na to. Podle mě se jedná o nejrychlejší způsob, jelikož ani nemusíte mít spuštěné Safari. Stačí jednoduše kliknout na ikonu, která se vytvoří a stránka se otevře. Není nutné zapínat zvlášť Safari a psát URL adresu. Tento trik tohle všechno udělá za vás.