Zavřít reklamu

Málokterá hra vás nechá si se svými pravidly dělat, co chcete. Ve většině herních titulů procházíte předem nadesignované úrovně s předem naskriptovanými událostmi. Vaši jedinou starostí je pak přistoupit na pravidla hry a co nejlépe se v nich orientovat. Takový koncept však na hlavu převrací multiplayerová záležitost Ultimate Chicken Horse. Ta vás a několik vašich přátel postaví do role herních designérů, kteří ovšem nechtějí budoucím hráčům úplně pomoci.

Úroveň totiž budete sestavovat ve dvou až čtyřech lidech, a to opakovaně během každého z kol. Pomocí přidávání plošinek, speciálních zařízení a pastí pak musíte jejich chytrým rozmístěním co nejdříve usnadnit cestu sobě a co nejvíce ji znepříjemnit ostatním. Každá z úrovni se tak postupem času stává čím dál komplexnější plošinovkovou výzvou. Tu můžete sobě i ostatním zjednodušit pomocí vybuchování překážek a umístění mince, ke které se všichni ženou.

Protože ale Ultimate Chicken Horse nechává svůj vlastní level design v rukou samotných hráčů, souvisí s takovým přístupem i některá negativa. Vystavěné úrovně se mohou lehce stát frustrujícími, například v případech, kdy je celá obrazovka zaplněna náročnými překážkami a nikdo z protihráčů nechce přistoupit na její zjednodušení. Taková věc je ale jen malou daní za zábavu, kterou Ultimate Chicken Horse jinak dokáže poskytnout ve vzácně originálním multiplayerovém režimu.

  • Vývojář: Clever Endeavour Games
  • Čeština: Ne
  • Cena: 12,49 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.8 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 1,5 GHz, 2 GB operační paměti, grafická karta s 512 MB paměti, 2 GB volného místa

 Hru Ultimate Chicken Horse můžete stahovat zde

.