Zavřít reklamu
iWant

Uživatelé si stěžují na špatnou kvalitu kamery u nového MacBooku Air

iWant

Na oficiálním diskusním fóru společnosti Apple se množí dotazy týkající se kvality kamerového modulu u nového MacBooku Air. Dle mnohých je přenášený obraz podstatně horší, než u ostatních starších MacBooků. Víceméně stejné nářky se následně objevily i v souvisejícím vlákně na redditu.

Čím dál tím více uživatelů si začíná stěžovat, že jim nevyhovuje kvalita kamery v jejich novém MacBooku Air. Vše začalo relativně nenápadně, na oficiálním fóru společnosti Apple, kde si jeden z uživatelů stěžoval na to, že kamera v jeho MacBooku Pro pořizuje horší obraz, než ta v jeho předchozím Airu. V rámci diskuse se následně ozvali další majitelé novinky od Applu, kteří mají naprosto totožnou zkušenost.

Jak se ukázalo, nový Air má horší kameru než starší Air, než současné a starší MacBooky Pro a 12″ MacBooky. O FaceTime kamerách v iPadech ani nemluvě. Jeden z uživatelů srovnal kvalitu FaceTime kamery u MacBooků Air přímo v Apple Storu, před zraky zaměstnanců, kteří rozdíl neuměli vysvětlit.

Snímek z kamery MacBooku Air:

Kvalita obrazu kamery v novém MacBooku Air je opravdu špatná, zejména ve zhoršených světelných podmínkách. Obraz je rozpixelovaný a je plný šumu. Pokud doma náhodou nový Air, společně s jiným starším MacBookem máte, kvalitu FaceTime kamery porovnejte sami. Pokud bychom se měli řídit dle oficiálních specifikací, nový Air dle Applu disponuje „HD FaceTime“ kamerou, stejně jako MacBook Pro. 12″ MacBook naopak disponuje jen obyčejnou FaceTime kamerou, i ta však pořizuje lepší výsledky než ta, nainstalovaná v MacBooku Air.