Zavřít reklamu

Dnes vám v naší každodenní rubrice, kde představujeme nejzajímavější hry na macOS, přinášíme hru, která je výjimečná hned několika způsoby. Zaprvé svým samotným žánrem – nově vydaný Night Book totiž zapadá do žánru FMV her (zkratka pro „full motion video“), tedy takových, jež bychom mohli klidně nazvat interaktivními filmy. Namísto virtuálních postav v nich totiž potkáte herce z masa a kostí. Druhou skutečností, kterou se novinka vymyká z normálu, je její hororová premisa, která působí o to více, protože jde o interaktivní film.

A o co tak strašného v nové hře od studií Good Gate Media a Wales Interactive vůbec jde? Hlavní roli zde zaujímá těhotná překladatelka, která se shodou okolností dostane k podivným okultním textům. Když je lstí přinucena část z nich nahlas přečíst, přivolá tím k sobě zlověstného démona. Příběh interaktivního filmu se pak budete vést tak, abyste se vymanili z područí démona a kromě hlavní hrdinky zachránili i její nenarozené dítě.

Vývojáři slibují důležitou roli rozhodování v jednotlivých větvících se situacích. Rozhodování vás pak může dovést k několika rozdílným koncům. Nemusíte se tak bát, že by vás Night Book nebavilo při dodatečných rozehráních. Pokud si chcete interaktivní film, který se mimochodem kvůli koronavirovým opatřením musel natáčet simultánně v několika zemích, zahrát už teď, neváhejte. Vývojáři nabízí deseti procentní slevu týden po vydání hry.

  • Vývojář: Good Gate Media, Wales Interactive
  • Čeština: Ne
  • Cena: 11,69 euro
  • Platforma: macOS, iOS, Windows, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.12 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 2 GB operační paměti, integrovaná grafická karta, 11 GB volného místa na disku

 Hru Night Book můžete stahovat zde

.