Zavřít reklamu

Cestující pražské MHD a příměstských linek ve Středočeském kraji mohou dát sbohem plastovým kartičkám a nově mají možnost se u revizorů prokázat pomocí smartphonu. Aplikace PID Lítačka totiž na iOS i Androidu dnes získala aktualizaci na verzi 3.4.0, která přidává dlouho očekávanou funkci pro ověřování dlouhodobých kuponů.

Lítačka umožňuje si dlouhodobý kupón zakoupit a rovnou aktivovat. Zároveň je ale možné do aplikace převést fyzickou kartu a používat ji v elektronické podobě. Tím plastová karta přestane platit, v případě potřeby si ji ale cestující může kdykoli převést zpět. Pro využití nové funkce je potřeba mít v aplikaci vyplněné údaje a nahranou fotografii.

Revizorům v Praze, řidičům při nástupu do příměstské linky či průvodčímu při cestě vlakem se pak jakožto cestující využívající dlouhodobý kupon prokážete QR kódem. To platí v případě iPhonů, majitelé smartphonů s Androidem mohou telefon k odbavovacímu zařízení jen přiložit a předat informace prostřednictvím NFC.

V případě, že se telefon cestujícímu vybije, budou revizoři vybaveni powerbankami. Napájecí kabel kompatibilní s konkrétním smartphonem ale musí mít už cestující vlastní.

Litacka Praha FB
.