Zavřít reklamu

Pokud jste opravdu pečlivě sledovali předvčerejší Apple Keynote, určitě vám neunikl reklamní spot s názvem Whodunnit. Společnost Apple v něm propagovala novou funkci Filmařský režim. Jedná se o velice užitečné vylepšení fotoaparátů nových iPhonů, díky kterému dochází při snímání videa k automatickému zaostřování a přeostřování v závislosti na tom, co se právě nachází v centru záběru. Stejně jako u řady jiných reklam od Applu jsme si i zde mohli všimnou českých herců a lokací.

Pozorní diváci a znalci tuzemských památek jistě zpozorněli již v samotném začátku klipu. Hned na prvních. záběrech můžeme totiž vidět průhonický park, zámek Průhonice a Podzámecký rybník v prostorách průhonického parku. Po chvíli se kamera přesouvá do interiéru, kde v malé místnosti s krbem probíhá vyšetřování zločinu. Všimli jste si ženy v červených šatech? Jedná se o česko-slovenskou herečku, spisovatelku a šperkařku Vlastinu Svátkovou. V muži, který nakonec skončí spoutaný na zadní sedačce policejního vozu, zase všímaví diváci jistě poznali Petra Klimeše – charismatického herce z Opavy, který v minulosti účinkoval například v reklamě na Mattoni, televizních seriálech Přístav, Expozitura, nebo třeba v českém filmu Polednice.

Není to rozhodně poprvé, co se v reklamě na produkty od Applu objevili čeští herci nebo české lokace. Apple zde opakovaně natáčel například své vánoční reklamy nebo třeba reklamní spot, ve kterém před pár lety propagoval svůj iPhone XR. V reklamách od Applu si tak kromě českých herců a komparzistů „zahrála“ také místa, jako je třeba pražský Strahov, několik stanic pražského metra, ale třeba také město Žatec.

 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více