Zavřít reklamu

Apple plánuje představit trojici nových iPadů, které by měly dorazit na trh v roce 2017. Novinkou by měl být model s 10,5palcovou úhlopříčkou, jenž bude doplňovat již tradiční rozměry o 12,9 a 9,7 palce. Zásadních revolučních změn se však veřejnost v příštím roce nedočká.

S touto informací přišel světoznámý analytik Ming-Či Kuo na základě informací od svých nejmenovaných zdrojů. Ve své zprávě uvádí, že již příští rok spatří světlo světa tři nové verze jablečných tabletů. Jednat se bude o dva iPady Pro, přičemž vedle stávající 12,9palcové úhlopříčky přijde i novinka o rozměrech 10,5 palce, a „levnější“ iPad s úhlopříčkou 9,7 palce.

Kuo také zveřejňuje jejich procesorovou výbavu. iPady Pro by měly v sobě skrývat novou generaci čipu A10X založeného na 10nanometrové technologii od TSMC. „Neprofesionální“ iPad má disponovat čipem A9X.

Velice zajímavou zvěstí je právě potenciální plán na představení 10,5palcového iPadu Pro. Podle Kua bude tento model sloužit především pro korporátní a vzdělávací účely, což by dávalo smysl. Nejnovější výzkumy totiž ukazují, že podnikatelská sféra po iPadech (především po modelech Pro) prahne.

Otazník nyní visí nad iPadem mini. Ověřený analytik se o něm totiž vůbec nezmínil. Apple se tedy možná nejmenší varianty tabletu postupně zbaví. Nutné je dodat, že iPad mini již nedosahuje takové obliby jako nejnovější tablety a na atraktivitě mu ubírá i velký iPhone 6/6s Plus.

Ti, kteří očekávají od nových iPadů zásadní designové a funkční změny, budou s největší pravděpodobností zklamaní. Kuo předpovídá, že většími inovacemi projdou oblíbené jablečné tablety až v roce 2018. Hovoří se například o ohebném AMOLED displeji a celkově novém vzhledu. Právě pomocí těchto změn by mohl cupertinský gigant zvrátit nepříznivý scénář v podobě prodejních propadů a nalákat nové zákazníky.

Zdroj: The Verge

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.