Zavřít reklamu

V nadcházejících měsících nás čeká představení iPhonu 13, sluchátek AirPods 3. generace, 14″ a 16″ MacBooku Pro a iPadu mini. Právě iPad mini by měl nabídnout hned několik nesmírně zajímavých změn, přičemž největší z nich bude nový design inspirován iPadem Air 4. generace. Otazníky každopádně stále visí nad displejem, respektive jeho úhlopříčkou. Aktuálně dokonce sám Apple kontaktoval uživatele tabletů mini, kterých se dotázal, zdali jim úhlopříčka iPadu mini vyhovuje.

Render iPadu mini 6. generace:

Rozhodně se ale nejedná o nic úplně neobvyklé. Gigant z Cupertina totiž takovýmto způsobem relativně často kontaktuje jablíčkáře. Ne vždy to ale promlouvá o plánech společnosti. I přesto ale tato novinka nabízí zajímavý pohled do fungování Applu, jelikož nyní přinejmenším víme, co se může řešit, případně na čem se pracuje. Poslední dotazník se konkrétně snaží pochopit potřeby samotných uživatelů se zohledněním demografických skupin. Hned první otázka se věnuje displeji a její znění jsme již zmínili výše. Nadále se každopádně ještě nabízí možnosti jako „přespříliš malá,“ „trošku malá,“ „trošku velká“ a „přespříliš velká.“

iPad mini render
Rozhodně se Apple nahradit Lightning konektorem USB-C?

Vraťme se ale ještě na chvíli ke spekulacím a únikům, které se týkají očekávaného iPadu mini 6. generace. Ten by měl být totiž světu představen na podzim, kvůli čemuž je jasné, že výsledky dotazníku mají absolutně nulový vliv na podobu očekávaného produktu. To ale neznamená, že budou sesbíraná data zbytečná. Cupertinský gigant je totiž následně může proměnit do vzhledného marketingu a postavit na nich celou (případně alespoň část) kampaň kolem nového iPadu, čímž s jistotou dokáže perfektně zacílit na uživatele staršího modelu. Apple se ještě nadále dotazuje na využití při orientaci na výšku či na šířku, respektive zdali zákazníci používají zařízení pro zápis poznámek, prohlížení fotografií a videí či poslech muziky jedním či druhým způsobem.

Podle dosavadních úniků by se design iPadu mini měl inspirovat iPadem Air, kvůli čemuž dojde k odstranění ikonického Home tlačítka. Díky tomu dokáže zařízení nabídnout displej přes celou plochu, přičemž Touch ID se přesune do zapínacího tlačítka. Zároveň by Apple mohl namísto Lightningu přejít na USB-C a implementovat Smart Connector pro snazší připojení příslušenství. Nejistý je každopádně displej. Zatímco některé zdroje zmiňují příchod mini-LED, displejový expert tuto spekulaci vyvrátil.

.