Zavřít reklamu
iWant

V síti operátora O2 konečně funguje aktivace iMessage a FaceTime

iWant

Necelé dva měsíce měli zákazníci O2 problémy s aktivací iMessage a FaceTime. Po přepnutí tlačítka v nastavení zůstala možnost telefonního čísla v adresách pro odesílání a příjem zašedlá a uživatelé tak nemohli bezplatné služby pro zasílání textových zpráv využívat. O2 bylo v podezření, že iMessage a FaceTime blokuje úmyslně, aby nepřicházelo o zisky z SMS a případně i z volání.

o2 imessage

Vysvětlení je nyní konečně na světě. Problém spočíval v SMS, která je zasílána Applu kvůli aktivaci. Ta se v důsledku technické komplikace k serverům společnosti vůbec nedostala, proto nebyla služba aktivována. Problémem se zabýval server Appliště.cz, který jej řešil přímo s operátorem. O2 vysvětlilo celou záležitost následně:

V minulých týdnech jsme zaznamenali, že některým našim zákazníkům nešla aktivovat služba iMessage, respektive její aktivace trvala nepřiměřeně dlouho. Tento problém zaznamenali i uživatelé iPhone z jiných zemí, nebyl tedy omezen pouze na síť O2. Důvodem chyby při aktivaci bylo to, že Apple neakceptoval zaslanou aktivační SMS – a to i přes to, že v naší síti se jevila jako řádně odeslaná.

Spojili jsme se s londýnskou centrálou Applu a společně jsme našli takové nastavení, aby aktivační SMS byla řádně přijata. Aktivace by tedy nyní měly fungovat bez problémů, což jsem ověřoval několikrát i na svém vlastním iPhone.

iMessage a FaceTime by tak již měly jít aktivovat. Aktivaci provedete v Nastavení > Zprávy zapnutím možnosti iMessage, to samé pak v Nastavení > FaceTime. Během těchto dvou měsíců byly služby funkční, ale jen pro ty, kteří si ji stihli aktivovat dříve, problém s aktivační SMS postihl jen ty, kteří například po přeinstalování telefonu potřebovali službu znovu zprovoznit.