Zavřít reklamu

Necelé dva měsíce měli zákazníci O2 problémy s aktivací iMessage a FaceTime. Po přepnutí tlačítka v nastavení zůstala možnost telefonního čísla v adresách pro odesílání a příjem zašedlá a uživatelé tak nemohli bezplatné služby pro zasílání textových zpráv využívat. O2 bylo v podezření, že iMessage a FaceTime blokuje úmyslně, aby nepřicházelo o zisky z SMS a případně i z volání.

o2 imessage

Vysvětlení je nyní konečně na světě. Problém spočíval v SMS, která je zasílána Applu kvůli aktivaci. Ta se v důsledku technické komplikace k serverům společnosti vůbec nedostala, proto nebyla služba aktivována. Problémem se zabýval server Appliště.cz, který jej řešil přímo s operátorem. O2 vysvětlilo celou záležitost následně:

V minulých týdnech jsme zaznamenali, že některým našim zákazníkům nešla aktivovat služba iMessage, respektive její aktivace trvala nepřiměřeně dlouho. Tento problém zaznamenali i uživatelé iPhone z jiných zemí, nebyl tedy omezen pouze na síť O2. Důvodem chyby při aktivaci bylo to, že Apple neakceptoval zaslanou aktivační SMS – a to i přes to, že v naší síti se jevila jako řádně odeslaná.

Spojili jsme se s londýnskou centrálou Applu a společně jsme našli takové nastavení, aby aktivační SMS byla řádně přijata. Aktivace by tedy nyní měly fungovat bez problémů, což jsem ověřoval několikrát i na svém vlastním iPhone.

iMessage a FaceTime by tak již měly jít aktivovat. Aktivaci provedete v Nastavení > Zprávy zapnutím možnosti iMessage, to samé pak v Nastavení > FaceTime. Během těchto dvou měsíců byly služby funkční, ale jen pro ty, kteří si ji stihli aktivovat dříve, problém s aktivační SMS postihl jen ty, kteří například po přeinstalování telefonu potřebovali službu znovu zprovoznit.

Příležitostný překladatel, hudebník a velký milovník jablečného železa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  A nebo ty kteří málem rozmlátili nový iPhone nebo byli 2x řezat novou simku na pobočce O2 protože všichni tvrdili jak vše funguje.

  Ti, kteří rozmlátili nový iPhone, jsou nekompetentní hovada, co by ten telefon vůbec neměli mít v osobním vlastnictví a už vůbec ne od firmy.

  Nevím kde jsi přišel na to že mám telefon od firmy, ale ok. To bylo samozřejmě řečeno obrazně, jelikož pokud si pořídíš něco za 17K a nefunguje na tom něco elementárního hned od začátku vytočí tě to.

  Mně to pořád nefunguje. Jsem jedinej?

  Zkus iMessage deaktivovat posuvnikem a po chvili znovu aktivovat, melo by to dopadnout do minuty.

  Tak to v tom pripade nevim, me se to povedlo timto zpusobem aktivovat napoprve…
  Jedine, co muzu doporucit, zajit si na prodejnu O2 a vyresit si to s operatorem. Dobrou zkusenost mam s techniky z prodejny v OD Novy Smichov, pokud jsi z Prahy.

  Děkuju za typ, akorát Pražák bohužel nejsem.
  Cca 14 dní zpátky, ještě než byla ohlášená funkčnost iM u o2, tak se mi podařilo ho nahodit a dokonce i poslat pár SMS, po vypnutí internetu a následném zapnutí už to zase nešlo..

  Hmm, u Vodafone mám podobný problém řadu měsíců. Vodafone, jak je jeho zvykem, na mě kašle. Bohužel já se nemůžu vykašlat na něj, doma jiný signál než od těchhle umělců nemám…

  No musím říct, že mě iMessage přestali fungovat za pochodu z ničeho nic mi přestali chodit ale odesílatelům se tvářily jako doručené.

  Až dnes se je podařilo reaktivovat.

  Takže se to netýkalo jen nově aktivujících uživatelů.

celý text

Čtěte více.