Zavřít reklamu
iWant

Váš iPhone umí mluvit více jazyky aneb Siri jako překladatelka

iWant

Ano, ano, ano… všichni víme a všichni si stěžujeme, že Siri stále není dostupná v českém nebo slovenském jazyce. Každopádně, myslím si, že kdo chce opravdu Siri používat, tak alespoň trochu anglický jazyk ovládá. Pokud tedy používáte angličtinu jako sekundární jazyk, může se vám Siri jakožto překladatelka více než hodit. Siri totiž dokáže přeložit anglický jazyk do různých jazyků. Mezi tyto jazyky, do kterých umí Siri angličtinu přeložit, patří francouzština, němčina, italština, čínština a španělština. Existují dva způsoby, pomocí kterých můžete Siri donutit angličtinu přeložit. Pojďme se na to podívat.

1. způsob

První způsob spočívá v tom, že Siri přímo řeknete, do kterého jazyka chcete frázi přeložit. Siri vám v tomto případě nedá na výběr z nabídky jazyků. Větu tedy přeloží přímo bez toho, aniž by se na něco ptala.

  • Aktivujeme Siri (buď příkazem „Hey Siri“ a nebo aktivačním tlačítkem)
  • Poté řekneme například: „Translate Can I have a beer into German.“
  • Siri větu automaticky přeloží a přečte

2. způsob

Druhů způsob vám dá vybrat z více jazyků. Stačí říct anglickou větu, kterou chcete přeložit a Siri se vás dotáže, do kterého jazyka chcete větu přeložit.

  • Aktivujeme Siri (buď příkazem „Hey Siri“ a nebo aktivačním tlačítkem)
  • Řekneme například: „Translate May I have a sausage.“
  • Poté stačí zvolit jeden jazyk z nabídky

Díky těmto jednoduchých způsobům si můžete jednoduše z vaší asistentky Siri udělat překladatelku. Siri může mít několik funkcí a myslím si, že jako překladatelka může sloužit velice dobře.