Zavřít reklamu

Kombinace na první pohled nesouvisejícíh žánrů není pro herní vývojáře ničím novým. Jedním z populárních příkladů takového přístupu k hernímu vývoji je určitě série Puzzle Quest, která originálně spojila logický žánr spoj-tři s epickou hrou na hrdiny. Dalším příkladem takového propojení mohou být vizuální novely, které chtějí k nalákání hráčů bažících po komplexnějších herních mechanikách, využívat některé logické hádanky či tradiční rébusy. Na začátku minulého roku takto zabodovalo originální Murder By Numbers, které spojilo vyprávění devadesátkového příběhu o sérii podivných vražd s luštěním postupně náročnějších pikrosových ploch. Podobnou cestu volí i naše dnešní hra. V Crossword City Chronicles se v roli dvojice vyšetřovatelů vrhnete do příběhu prokládaného skládáním sloviček na způsob klasického Scrabblu.

Hlavními hrdiny hry jsou investigativní novinářka a detektiv. Na začátku hry si zvolíte za koho z nich budete chtít hrát a hned se vydáte vyřešit svou první záhadu. Během vyšetřování budete hledat stopy a propojovat je s již nalezenými důkazy. To nebude probíhat pouhou kombinací v inventáři, ale i řešením již zmíněných slovních hádanek. Při následných výsleších totiž budete muset nalézt slova, která spojí vyslýchanou osobu s určitými důkazy. Hra vám tak nenechá absolutní volnost v jejich sestavování, navádí vás ale k takovým řešením, která vám pomohou vyřešit celý detektivní případ.

Kromě skládání slov nabízí hra i řadu dalších miniher, ve kterých budete skládat písmenka do správných kombinací. Díky jejich různorodosti by se tak Crossword City Chronicles nemělo vyčerpat tak rychle jako hry, jež se spoléhají na jeden druh hádanek. Vývojáři z Trailblazer Games navíc již nyní, pár dní po vydání, slibují pravidelné updaty, které do hry přidají zcela nové příběhové epizody.

Hru Crossword City Chronicles můžete zakoupit zde

Témata: ,

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více