Zavřít reklamu

Máte rádi klasické budovací strategie ve stylu SimCity 2000? Strávili jste desítky nebo stovky hodin pečlivým plánováním svého rozpixelovaného městečka, ale dnešní žánroví konkurenti vás zas tak neberou? Právě návrat di prostších dob si za úkol bere herní novinka společnosti Polycorne. V jejich budovatelské strategii Silicon City sice místo „simíků“ dostanete jako obyvatele svého města kvádrovité Siliceny, ve hře se ale budete cítit jako doma.

Old-schoolová atmosféra Silicon City na vás jistě dýchne již z přiložených obrázků. Hra se zaměřuje na klasické sandboxové stavění, kdy budete v pozici nově zvoleného starosty vytvářet své město na zelené louce, a to doslova. Jako hlavní nástroj vám přitom bude sloužit možnost pozemky rozkouskovat do různých zón, tak jak je můžete znát z klasických zástupců žánru. Budovy, kteří v nich vyrostou, jsou přitom procedurálně generované. Žádné z vašich měst tak nebude vypadat stejně.

Klíčovou roli podle vývojářů ale hrají zejména data. Silicon City vám poskytne přístup k mnoha různým statistikám, podle nichž musíte správně usměrnit další budování vašeho města. Ať už se jedná o lepší přístup obyvatel k obchodům, nebo osobní interakci s nespokojenými křiklouny na sociálních sítích, vaší motivací bude kromě spokojených obyvatel i co největší šance pro vaše znovuzvolení. Silicon City vám totiž jako jedna z mála her nenechá vaši pozici zdarma, obhájit si ji budete muset v pravidelných volbách.

  • Vývojář: Polycorne
  • Čeština: Ne
  • Cena: 14,27 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: procesor Intel Core i5 na frekvenci 1,6 GHz, 8 GB operační paměti, grafická karta GeForece GTX 1050 a lepší, 1 GB volného místa na disku

 Hru Silicon City můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více