Zavřít reklamu

Apple do svého týmu designerů, který vede sir Jonathan Ive, aktuálně získal obrovskou posilu. Není jím nikdo menší než Marc Newson, aktuálně jeden z nejvlivnějších světových produktových designerů a také dlouhodobý kamarád Jonyho Iva. Jony Ive a Marc Newson spolu mají dlouhou historii. Naposledy společně pracovali na speciálních produktech dražených na charitativní akci (RED) pod vedením Bona, zpěváka U2. Pro aukci připravili například unikátní verzi fotoaparátu Leica, červený Mac Pro nebo hliníkový „unibody“ stůl.

Newson má na svém kontě velké množství návrhů produktů napříč kategoriemi, od letadel přes nábytek až po šperky a oblečení. Návrhy zhotovil například pro společnosti Ford, Nike či Qantas Airways. Marc Newson je australský rodák, vystudoval Sydney College of Arts a od roku 1997 žije v Londýně. Stejně jako Jony Ive získal vyznamenání Řádu britského impéria za svou práci v oblasti designu. V roce 2005 ho magazín Time zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa.

Kvůli nové práci se Newson stěhovat z Londýna nebude, práci povede částečně dálkově, částečně bude létat do Cupertina. „Zcela obdivuji a respektuji neuvěřitelnou designérskou práci, kterou Jony a tým v Applu odvedli,“ řekl Newson pro server Vanity Fair. „Mé blízké přátelství s Jonym mi dává nejen unikátní náhled do tohoto procesu, ale i příležitost pracovat s ním a s lidmi, kteří jsou za tuto práci zodpovědní. Jsem neskutečně hrdý, že se k nim mohu připojit.“ Sám Jony Ive považuje Newsona dle svých slov za jednoho z „nejvlivnějších designerů této generace“.

Apple za poslední rok do svých řad přivítal velké množství vlivných a úspěšných osobností, jmenovitě Angelu Ahrendtsovou z Burberry, Paula Devena z Yves Saint Laurent nebo Bena Shaffera z Nike. Newson se možná nestihne podílet na připravovaných chytrých hodinkách (pokud se tedy nepodílel už externě), které má Apple odhalit už za pár dní, ale za zmínku stojí, že sám založil společnost Ikepod vyrábějící hodinky.

Řada bot Nike navržená Marcem Newsonem; Nápadně připomíná obaly pro iPhone 5c

Zdroj: Vanity Fair
.