Zavřít reklamu

Po včerejším představení HomePodu mini, menšího bratříčka chytrého reproduktoru HomePod, se na internetu začala objevovat jedna zásadní otázka, na kterou Apple na konferenci neodpověděl: Bude možné tyto dva reproduktory mezi sebou propojit a vytvořit tak stereo soustavu? Nutno podotknout, že tato funkce je samozřejmě dostupná u původního HomePodu, kdy si tedy můžete pořídit dva tyto reproduktory a vytvořit tak stereo. Odpověď na tuto otázku je jasné a jednoduchá. Nový HomePod mini do stereo soustavy s větším HomePodem nespárujete. Na druhou stranu, pokud si však pořídíte dva HomePody mini, stereo soustava fungovat bude.

To však neznamená, že nedostaneme možnost tyto dva produkty používat současně. Dobrou zprávou je, že oba reproduktory jsou kompatibilní pro přepínání mezi jednotlivými místnostmi. Pokud tedy budete mít například v obývacím pokoji HomePod a v kuchyni HomePod mini, tak pro přepnutí jednoduše stačí požádat Siri. Takto se zvuk začne přehrávat v té místnosti, ve které se právě nacházíte, popřípadě v té, kterou zvolíte. Na obou reproduktorech je pak dostupná nová služba Apple Intercom. V případě menšího HomePodu je Intercom k dispozici nativně, u většího HomePodu přijde společně s novou aktualizací, které bychom se měli dočkat nejpozději 16. listopadu. Kromě služby Intercom získá HomePod podporu pro více uživatelů a rovněž podporu streamovacích služeb třetích stran, jako je například Pandora nebo Amazon Music.

Kromě toho, že se HomePod naučí v podstatě stejné funkce, jako jeho menší sourozenec, tak pro něj Apple uvolní v aktualizaci také další velice užitečnou vychytávku. Pokud vlastníte Apple TV 4K a dva HomePody, budete je moci propojit a vytvořit tak perfektní prostorový zvuk s televizí. Konkrétně se můžete těšit na 5.1, 7.1 a Dolby Atmos, což nejednoho audiofila potěší. K Apple TV budete moci připojit samozřejmě i HomePod mini, jelikož ale menší jablečný reproduktor nemá tak vyspělou reprosoustavu, tak 5.1, 7.1 a Dolby Atmos podporovat nebude. Pokud ve vás nyní vzplála jiskřička naděje, že alespoň právě prostřednictvím Apple TV učiníte z HomePodu a HomePodu mini stereo soustavu, mám i v tomto případě špatnou zprávu. Ani kdybyste chtěli, HomePod s HomePodem mini prostě a jednoduše nepropojíte, ani s pomocí Apple TV. Dva HomePody mini zároveň ale s Apple TV tedy propojit můžete.

homepod a homepod mini
Zdroj: Apple

V americkém Apple Storu stojí HomePod mini 99 dolarů, což je po přepočtu na české koruny zhruba 2400 Kč. V zahraničí bude možné předobjednat reproduktor od 6. listopadu, přičemž prvním šťastlivcům by měl dorazit již o 10 dní později, tedy 16. listopadu. V České republice však oficiální podpora HomePodu stále chybí, a to vzhledem k tomu, že Siri není přeložena do naší mateřštiny. Zájemci z naší země si tedy budou muset ještě nějakou chvíli počkat, než bude HomePod mini nabízen u českých prodejců.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Princip sterea je, že mám do trojúhelníku před sebou 2 stejné reproduktory. Takže už otázka v nadpisu je hloupá…

    Uživatelé se na to ptali, tak se jim dostalo odpovědi. Ne každý tohle ví.

    Kdybych byl redaktorem co k čemu, tak v článku nejen popíšu, že to nejde, ale i to, že je to blbost něco takového dělat, protože … atd. Takže bych závěrem doporučil zakoupení dvou stejných reproduktorů, pokud je chci zapojit stereo.

    Tak Atmos by byla bomba, cetl jsme v minulosti, ze to nebude mozny, protoze homepod nema repro smerem nahoru. Ale pri tolika reproduktorech a s tak soristikovanym systemem by to mohlo jit nejak napocitat a nastavit sem si rikal:-) jdu hledat dalsi clanky/

celý text

Čtěte více.