Zavřít reklamu

Už v neděli se Jablíčkář převlékl do nového designu. Až dnes bychom vás ale rádi na „Jablíčkáři nové generace“ oficiálně přivítali, protože jsme v posledních dnech ještě ladili některé detaily a také pozorně sledovali vaše názory a připomínky.

Novou podobu našeho magazínu nepředstavujeme tak často, jako například Apple mění design svých produktů, ale po několika letech jsme se rozhodli, že je opět čas posunout se dál.

Nový Jablíčkář je proto moderním magazínem, který přichází například se zcela responzivním a jednotným designem napříč desktopy i mobilními zařízeními. Na každém zařízení, MacBooku, iMacu, iPhonu nebo iPadu, se Jablíčkář přizpůsobí rozměrům vašeho displeje a zobrazí se tak, aby bylo jeho čtení co nejpříjemnější.

Zároveň jsme se snažili podobu magazínu co nejvíce zjednodušit a klást maximální důraz na obsah, který je pro nás klíčový. Na homepage tak najdete především příliv nových článků, avšak jak se ukázalo, právě nová domovská stránka Jablíčkáře je patrně nejkontroverznější změna.

Proto jsme se rozhodli připravit alternativní variantu homepage, která nabízí pro mnohé přehledněji strukturovanou podobu výpisu článků, a rádi bychom se vás zeptali na váš názor. Až do neděle otevíráme anketu, kde můžete hlasovat o tom, jakou podobu nového Jablíčkáře preferujete, a my se podle vašeho feedbacku zařídíme, protože spokojenost našich čtenářů je pro nás důležitá.

Dvě možné podoby domovské stránky si můžete prohlédnout v galerii níže, případně přímo na webu. Variantu 1 představuje aktuální homepage a variantu 2 si můžete podrobněji prohlédnout zde. Až budete mít jasno, jaká podoba nového Jablíčkáře je lepší, hlasujte v anketě níže.

 

Zároveň si rádi poslechneme všechny vaše další připomínky, nápady a tipy, co je kde třeba na novém webu zlepšit, změnit nebo opravit, protože víc očí víc vidí a zároveň při přesunu na ostrý web ne vždy všechno vyjde podle představ. Proto nám, prosím, pište do komentářů pod článkem nebo na adresu redakce@jablickar.cz.

Věříme, že se vám bude na novém Jablíčkáři líbit!

P.S.: Těsně před spuštěním je také nová podoba jablíčkářského bazaru. Jakmile bude v provozu, budeme vás informovat.

Diskuze k článku

  Na mobilu 6s Plus vypadá líp ta 1

  Jenže daleko lépe vypadal původní web – mel originální a vkusný design. Tohle je proste nepovedené. Je to snaha o minimalismus, ale je na tom videt, že to není dobře udělané.

  Vraťte ten původní.

  Jinak palec nahoru za možnost o tom debatovat.

  Jo a jestli se toho chcete opravdu tak držet tak si najeďte na mobilu třeba imagazin – roztáhnout obrázky az do krajů vypada mnohem lépe. Nebo applehelp zas druhá varianta.

  Z těhle dvou určite tedy Varianta 2, ale k jednotlivým článkům bych ješte doplnil kratkou anotaci, nebo třeba první odstavec, takhle je to strašně nevyužité – pousta bílého místa… působí to zvláštně. Podstatně důležitější mi pak připadají ty obrovské dlaždice – opravdu jsem nepochopil k čemu slouží, jsou to nejnovější články, nebo nejčtenější články, nebo nějakým jiným způsobem vybrané články? Pokud je to jen chronologické řazení, tak nevidím žádný důvod zobrazovat pár prvních jiným způsobem, než zbytek. Pokud jsou to nejčtenější, tak zase nevidím důvod věnovat jim tolik prostoru (celou obrazovku), protože to pravidelného čtenáře nezajímá. A potom tedy to vysouvací menu – prosím pryč.

  První varianta je hrozná a dost lidí by sem přestalo chodit. I já už častěji chodím jinam. Druhá varianta je lepší, možná by pod titulkem každého článku mohla být ještě stručná informace o obsahu, ale jde to přežít i bez toho. A co mají obě varianty společného, to je ten vršek a to je něco příšerného. Zabírá to moc místa, do stylu webu (alespoň u varianty 2) to nezapadá, je to špatně přehledné, tváří se to aktivně, ale jen na oko (nereaguje to na kliknutí) – reaguje to na kurzor nebo na prst posouvající okno ztmavnutím – proč, když jsem se právě na tohle zaměřil a chci to vidět? Nemělo by to být spíš naopak? Chceme přeci zvýraznit to, u čeho se návštěvník webu zastavil a ne mu to naopak skrýt.

  Chtěl bych variantu 2, ale bez té horní části – ty nové články bych chtěl vidět v seznamu spolu s ostatními, protože jinak je prakticky nevidím. Horní část je hrozná, nepřehledná a zdržuje, pokud z ní chci něco vyčíst, proto jí přeskakuju a jdu rovnou na seznam článků pod tím.

  Ještě bych chtěl zmínit hodnocení příspěvků (palec nahoru nebo dolů) – bez přihlášení už to prostě nejde. Není to škoda? Myslím si, že takhle přicházíte možná i o 90% takových hodnocení a jinde se ve větším množství příspěvků orientuju právě podle jejich hodnocení. Dost často jsem sem přispíval z různých zařízení a nechtěl jsem se všude přihlašovat na disqus a zase odhlašovat (protože často jsem napsal příspěvek i za někoho jiného, kdo byl nějak automaticky přihlášený a po napsání tam nebyla jiná možnost, než to odeslat jako on).

  Mně se nelíbí, že se od 6. 2. (souvisí to s novým designem?) v RSS čtečce objevují už jen maximálně dvě věty, takže bez konektivity k Internetu si vlastně nic nepřečtu. Tohle je cílené? Pokud ano, pak asi chápu důvod, nicméně prosím o potvrzení, abych v tom případě mohl Jablíčkáře z RSS odstranit.

  Dlouho jsem čekal na váš nový design, předchozí byl opravdu výrazně zastaralý. Většina věcí na novém funguje výborně. Ale hlavní stránka je obrovský průšvih. Když hlavní stranu rozkliknu, tak vůbec nevím kam se dívat, oči mě tikají ze strany na stranu, snaží se najít nějaký řád jak v rychlosti přečíst názvy článku a nenachází. No a po chvíli váš web opouštím, protože až tolik mě to vlastně nezajímá. Většinou si jen přijdu v rychlosti přečíst názvy titulků jestli náhodou nějaký článek nestojí za přečtení. Tyto titulky musí být jasné viditelné a řazené v nějakém řádu, aby je návštěvník mohl co nejrychleji přečíst.

  Použití velkých obrázků působí cool a sám je mám rád, ale ve vašem případě je opravdu špatné a velice amatérské je použít. Velké obrázky mají super využití u fotoalb, článků z cest atd. prostě tam kde o ty fotky jde. Vy máte ale přes půl stránky vaši fotku k článkům „týden aplikací“ atd. kde fotka vůbec není důležitá. Zbytek obrázků jsou prostě náhodné fotky iPhonů a Maců (nebo obrovských log aplikací) podle toho o čem zrovna píšete. Vaše fotky jsou z 80% prostě „stockové“ fotky aby teda článek nějakou fotku měl a takovéto fotky dávat v tak velké velikosti je jednoznačně špatně, nehledě na to že znepříjemňují čtení nadpisů článku které jsou ve vašem případě to nejdůležitější co poutá návštěvníky.

  Nerad někam píšu negativní komentáře a vaši změnu designu vítám, ale tuto připomínku jsem si opravdu nedokázal odpustit…

  Jo a chtěl bych jiný font písma.

  Tohle nevypadá moderně je to takové zahuštěné se strátami – něco vzdušnějšíjo, jednoduššího, moderního.
  A nějak zkrotit reklamu – i ta může vypadat vkusně.

  Rád bych vrátil možnost uvnitř článku rozkliknout obrázek do původní velikosti, hojně jsem toho využíval teď mi to chybí.
  Jinak za mě moc pěkné preferuji variantu 2, již jsem hlasoval.
  A děkuji za možnost ovlivnit podobu tohoto webu. :-)

  Nejsem moc spokojen a to hlavně s horší přehledností a horší čitelností písma.

  Hlavní problém je, že na iPadu nemohu zoomovat text článku ani volně ani v krocích.
  Pro mě tedy nečitelné a bohužel kvůli tomu bych jinak oblíbený web jako čtenář opustil.

  Dobrý den, mám jednu připomínku. Na mobilních zařízeních není možné přepnout na desktopovou verzi, což je zvláště na iPadu ve vertikální poloze dosti nepříjemné. Byl bych velice rád kdyby zde tato možnost přibyla.
  Mobilním verzím jsem nikdy nepřišel na chuť.

  Děs, běs a hrůza …

  Tak třeba písmo – nadpis článku bezpatkové, obsah patkové písmo – hnus, který se ani trochu nehodí k plochému designu stránek. Nadpis článku je regular font ale odkazy na další články mají nadpisy kapitálkou. Diskuze má zase oproti článku bezpatkové písmo. Každé použité písmo zcela jiný řez fontu. Hlavička webu zase kapitálky a zase jiný font. Boha jeho, uříznout koule tomu, kdo tohle udělal a hlavu tomu, kdo to schválil.

  Dál například v tomhle článku – anketa s anglickým Vote a View Results – paráda anglické komponenty na českém webu. Titulní stránka – roztažený fotky, jejichž řazení na tři sloupce má jaký význam – žádný. Nevyužitý následně prostor pod nimi do úzké nudle na další články. Není vidět nějaký náhled článku, jestli to má smysl vůbec číst. Není tam přímý link na diskuzi s číslem příspěvků. Proč se sloupec vpravo posouvá jen chvíli a pak se přestane posouvat? Jakou má logiku řazení článků vpravo? Prč na horních fotografiích je bílý text přímo na fotce a na dalších článcích dole je bílý rámeček a černý text – pravá ruka neví co dělá levá …

  Ten ohníček s číslem znamená jak moc velká sračka to je? Tak si ten ohníček dejte do loga, protože takhle dojebat web je opravdu umění.

  Zkuste se poučit třeba u 9to5mac.com, ze kterého překládáte články – přehledný design článků jeden za druhým s náhledem obsahu a rozkliknutím celého textu rovnou na hlavní straně bez nutnosti přechodu na detail – sladěné písmo a celkově design.

  Jste web o Applu, tak se inspirujte Applem – v jednoduchosti je krása, tohle je hnus.

  tak zrovna 9to5mac neni vhodny priklad. navstevnik je nucen scrolovat jako jarim nez se skrze nahledy clanku a hromadu reklam posune na tema ktere ho zajima. zadny prehled clanku to teda neni. bez ctecky nepouzitelne

  Na reklamy je adblock a pokud tam nechodíš jednou za měsíc, tak těch cca 5 článků za den je na dvou stránkách. Neříkám, že je to ideál webu, nicméně na první pohled vidím, jestli ten článek mám číst a k jeho přečtení se mi nemusí načítat další stránka zadělaná reklamou a sledovacíma kokotinama (díky za Ghostery a AdBlock).

  tak kvuli uzivateli jako jsi ty se urcite pretrhnou. zrovna na jablickari mam adblock a ghostery disabled…

  Kvůli mě ten web určitě nedělali ani předtím a nebudou ho dělat ani potom, ikdybych měl oboje disabled :-)
  Až tady bude převažovat vlastní tvorba nad kopírkou zahraničních webů, tak si to klidně vypnu, do té doby není za co „platit“.

  Web se mi při scroolování seká, mám Macbook Air 2011. Na jiných webech problém nemám. Ta vyskakovací červená lišta je hrozná, mohla by tam být pořád a nebo vůbec?

  stranky v designu pro ktery jste se bohuzel take rozhodli musim dodatecne doupravit do citelne podoby pres css, hlavne fonty
  asi tyhlety „zvetseniny“ muzou vypadat dobre na retinach (rikam muzou, nemam zkusenost)
  na 24″ monitoru si pripadam jako v kine, trend je trend at je jakkoliv blby ..
  nekdo vyse poukazal na fonty – s tim se neda nez souhlasit

  edit: clovek se uscrolluje, nez se nekam dostane .. je to zoufale, zoufale!

  Původní podoba se mi líbila mnohem víc, také mi velmi chybí bazar! Psal jsem již dotaz mailem, kvůli bazaru, bohuže nepřišla žádná odpověď.

  Původní podoba se mi také líbila víc. Přehledné, jasné. Souhlas.
  A bazar mi také velmi chybí, toto bych 3x podtrhl.
  Kdyby tady byl bazar pro Apple jako funguje paladix bazar pro Foto, tak by to bylo super!
  Takže tak.

  Tak ještě doplním další postřehy z tohoto humusu – alias jak zabít web předěláváním jen kvůli tomu předělání:
  – linky – někde jsou červené a někde bílé, po najetí se některé podtrhnou a některé ne, některé se přebarví na jinou barvu a jiné zase ne – proč to je proboha pokaždé jinak? Zmatlat dohromady hromadu různých stylů potahaných na netu není správná cesta
  – proč ty linky u těch maxi obrázků nahoře pojíždějí při najetí nahoru? Aby se uživatel jako myší pak nestrefil, když mu to ujede? A když už, tak proč je to jen tady nahoře a u dalších článků ne? To samé ztmavení obrázků – u těch horních to je u těch dalších pak ne – prostě slátanina několika různých stylů zobrazování odkazů na články
  – proč na záhlaví a linky používáte jiný odstín červené než máte v logu? Hlavně když je to blízko u sebe, tak to bije do očí. Buď použijte stejnou nebo to udělejte jinou barvou
  – proč vpravo vedle článku je informace o nejnovějších příspěvcích v jiných článcích? Když už ke článku něco přilepit, tak ideálně související články, tohle nemá logiku

  Žádná sláva, nechal bych to jak to bylo dříve, čtivé a přehledné, ted i pro verzi pro mobil je to (nezlobte se) humus. Už nacpání textu do fotek je totální chaos.

  Jaký je rozdíl mezi těmi variantami?

  Zvítězila varianta č. 2, která je již nyní nasazena. Nabízí přehlednější jednosloupcový seznam článků s malými náhledy.

  Koukám místo 4 mega fotek jsou tam teď tři stejně veliké. Na mém rozlišení to na obrazovce zabíra cca 30x10cm … tedy dá se říct půlku obrazovky :-)

  Prosím změnšete ty úvodní fotky na třetinu, dejte text do nějakého boxiku pod ně… a jste na nějakém rozumném začátku s novým designem.

  Nevím jestli jste to nezkoušeli a zascrolujte si homepage na iphonu. to je opravdu všechno špatně :-)

  Ale znovu díky, nasloucháte a snažíte se ten úvodní design upravit.

  S velkým napětím sleduji změny a musím říci, že se to od té první dramatické a poněkud nešťastné změny postupně posouvá k lepšímu (velikost obrázků, animace, lišty, apod.). Chválím. Ještě bych zvážil zmenšení těch tří top obrázků (sleduji na 13″MBP a tak tak se mi pod nimi zobrazí jeden odkaz na článek) a hlavně prosím o vysvětlení, na základě jakého algoritmu jsou ty tři obrázky/články vybírány – určitě to nejsou nejnovější (tak to sleduji), určitě to nejsou nejdiskutovanější (to se dá spočítat), takže ještě se nabízí nejsledovanější (sice neznám čísla, ale intuitivně mi to nepřipadá). Mám totiž trochu problém, že otevřu web – kouknu a vidím pořád stejné obrázky a odcházím – až po čase jsem zjistil, že vlastně dole pribývají nové články a já o ně přicházím, protože jsem prostě dolů neodscrolloval. Teď je to trošku lepší, jednak protože to vím a druhak protože vidím jestě jeden odkaz pod těmi obrázky. Pořád mě ale neznalost algoritmu výběru „trápí“ :-)

celý text

Čtěte více