Zavřít reklamu

Apple představil nové AirPods 2. generace, které jsou vybaveny čipem H2. Odhalení nových sluchátek jsme se dočkali při příležitosti tradiční zářijové konference, kdy byly představeny po boku nových Apple Watch Series 8, Apple Watch SE 2, Apple Watch Ultra a čtveřice modelů z řady iPhone 14. Nová jablečná sluchátka však přicházejí s poměrně zásadní novinkou – zbrusu novým čipsetem H2, jehož cílem je posunout celkovou kvalitu produktu o několik úrovní vpřed.

V tomto článku se proto zaměříme na samotný čipset H2 a jeho schopnosti, respektive na to, v čem konkrétně posiluje schopnosti nově představených sluchátek AirPods Pro 2. generace. Hned z počátku totiž můžeme říct, že tento čip je prakticky jádrem celého produktu, který zajišťuje jeho bezchybný chod.

Apple H2

Jak už jsme zmínili výše, čipset Apple H2 je jádrem nově představených AirPods Pro 2. Ostatně přímo Apple jej prezentuje jako dirigenta, který má na starost špičkový zvuk samotných sluchátek. V základu však vylepšuje některé moc dobře známé funkce. Ve srovnání s první generací jeho přítomnost sluchátkům zajistí dvakrát efektivnější režim aktivního potlačení okolního hluku ve srovnání.

U toho to ale ani zdaleka nekončí. Podobného vylepšení se totiž dočkal i opačný režim propustnosti, který je nově adaptivní a dokáže pracovat se zvuky v okolí. Díky tomu dokážou AirPody Pro 2 redukovat hlasité zvuky z okolí, jako například sirény, těžkou techniku ze stavby, hlasité reproduktory z koncertů a další, aniž by došlo k redukci ostatních zvuků. I nadále tedy bude možné benefitovat z režimu propustnosti a zřetelně slyšet své okolí, a to i přesto, kdy se bude ve vašem okruhu nacházet klidně řada rušivých elementů.

airpods-new-2
Personalized Spatial Audio

Aby toho nebylo málo, tak se čip Apple H2 zároveň postará o lepší akustiku, což má vyústit v kvalitnější basové tóny a celkově lepší zvuk. To jde částečně ruku v ruce s novinkou, kterou gigant představil jako Personalized Spatial Audio. Jedná se o jednu z hlavních funkcí nových AirPods Pro 2. generace. Funkce funguje díky úzké spolupráci s iPhonem (s iOS 16) – prostřednictvím TrueDepth kamery totiž dojde k nasnímání konkrétního uživatele, čemuž se následně přizpůsobí i samotný profil pro prostorový zvuk. Od toho Apple slibuje ještě vyšší kvalitu.

AirPods Pro 2 novinky

V závěru si ještě pojďme velice rychle projít zbývající novinky nové generace. AirPods Pro 2. generace přinášejí kromě zmiňovaných funkcí, za nimiž stojí přímo čipset Apple H2, také možnost dotykového ovládání na stopkách sluchátek, což lze využít například pro úpravu hlasitosti. Mimo toho jsme se také dočkali lepší výdrže baterie. Jednotlivá sluchátka nově nabídnou až šestihodinovou výdrž, tedy o hodinu a půl více než u předchozí generace. V kombinaci s nabíjecím pouzdrem tak AirPods Pro 2 nabízejí celkově 30 hodin poslechu s aktivním potlačováním hluku. Samozřejmě nechybí ani odolnost vůči vodě dle stupně krytí IPX4 či možnost bezplatného gravírování pouzdra.

Co však může mnoho zájemců překvapit, je vylepšení systému Najít a zabudování malého reproduktoru na spodní straně pouzdra. Ten následně poslouží pro indikaci nabíjení, případně v situacích, kdy napájecí pouzdro nemůžete najít, což jde ruku v ruce s technologií U1 a precizním vyhledávání v rámci zmiňované nativní aplikace Najít. Na druhou stranu nová jablečná sluchátka stále nepodporuje bezztrátové audio.

.