Zavřít reklamu

AirPods Pro 2 jsou konečně tady. Po několika měsících neustálého čekání, po několika nevydařených datech, kdy se tato sluchátka měla představit, jsme se konečně dočkali. Hned na začátek můžeme říct, že AirPods Pro druhé generace nabízí opravdu mnoho zajímavých nových funkcí, které rozhodně stojí za to. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, co nového nabízí, rozhodně máme o čem mluvit.

AirPods Pro 2 čip a zvuk

Apple nám hned na začátku prezentace AirPods Pro 2 vytasil zbrusu nový čip, který se nachází v útrobách sluchátek a zajištuje veškeré funkcionality. Konkrétně přichází s čipem H2, který je snad po všech směrech lepší, než současný čip H1. Primárně dokáže čip H2 zajistit výjimečnou a opravdu perfektní kvalitu zvuku, což ocení naprosto všichni uživatelé. Dále se mohou AirPods Pro 2 pochlubit také novým driverem a zesilovačem, které skvělou kvalitu ještě znásobují. Nechybí samozřejmě podpora prostorového zvuku a Dolby Atmos. Zkrátka a jednoduše, s AirPods Pro 2 se budete cítit jako kdybyste byli v první řadě koncertu.

AirPods Pro 2 zvukové funkce a špunty

S využitím vašeho iPhonu je pak možné vytvořit personalizovaný profil pro prostorové audio, při kterém dojde k naskenování vašeho ucha pomocí přední kamery. Vylepšení se dále dočkalo také aktivní potlačení hluku, které nově dokáže potlačit až dvojnásobné množství okolního hluku. Součástí balení AirPods Pro 2 je nově také další velikost špuntů, a to XS, která tak vyplní S, M a L. Díky tomu padnou tato nová sluchátka opravdu každému – i těm uživatelům, kteří je doposud kvůli malým uším nemohli využívat.

airpods-new-7

Kromě potlačení hluku můžete na AirPods Pro využívat také režim propustnosti. I tento režim se dočká u druhé generace AirPods Pro vylepšení. Konkrétně přichází adaptivní možnost zapnutí, tedy že se režim propustnosti bude schopen automaticky zapnout a vypnout na základě okolností. Navíc k tomu dokáže tento režim lépe redukovat hluk v okolí, například těžkou techniku. Takže pokud budete s někým mluvit se zapnutým režimem propustnosti a v pozadí bude hluk, tak ho i přesto dokáží AirPods Pro dobře redukovat, takže dotyčného dobře uslyšíte.

AirPods Pro 2 ovládání

Přepracování se také dočkalo ovládání. Doposud jsme AirPods Pro ovládali stisknutím stonku, u druhé generace však přichází nové dotykové ovládání, které je zprostředkováno vrstvou senzitivní na dotek. Využít budeme schopni gesta, a to například přejetí nahoru a dolů pro zvýšení, respektive snížení hlasitosti. Na jedno nabití vydrží AirPods Pro 2 až 6 hodin, což je o 33 % více oproti předchozího modelu, celkově pak díky nabíjecího pouzdra nabídnou AirPods Pro 2 výdrž až 30 hodin.

airpods-new-12

AirPods Pro 2 vyhledávání, nové pouzdro a baterie

Potvrdily se také zvěsti o lepších možnostech vyhledávání AirPods. Součástí pouzdra je nově čip U1, díky kterému budou uživatelé schopni využít precizní vyhledávání. Každé sluchátko pak umí přehrávat zvuk zvlášť, navíc k tomu nabízí svůj reproduktor také samotné pouzdro. Takže i v případě, že někde necháte pouzdro společně s AirPody, tak ho budete schopni najít. Díky tohoto reproduktoru pak pouzdro dává vědět také o startu nabíjení, stejně jako iPhone, popřípadě o nízké baterii. Na pouzdru se pak nachází také otvor pro poutko, díky kterému sluchátka pomocí provázku upnete prakticky na cokoliv.

AirPods Pro 2 cena

Cena AirPods 2 je 249 dolarů s tím, že 9. září začínají předobjednávky a již 23. září startují prodeje. Pokud si potrpíte na gravírování, tak si ho můžete vybrat, samozřejmě zcela zdarma.

.