Zavřít reklamu

Společnost LG během dnešního dne vydá nové verze aktualizací pro své vybrané televizory, které budou nově disponovat podporou pro bezdrátový komunikační protokol AirPlay 2 a pro Apple HomeKit. LG tak navazuje na Samsung, který podobný krok učinil už v květnu tohoto roku.

Samsung v polovině května oznámil, že většina jeho letošních, a část loňských modelů, dostane speciální aplikaci, která přinese podporu pro AirPlay 2 a dedikovanou aplikaci Apple TV. Tak se také stalo a majitelé si mohou už více než dva měsíce užívat vylepšenou konektivitu mezi svými Apple produkty a jejich televizí.

Něco velmi podobného bude od dnešního dne možné i na televizích od LG, má to však několik háčků. Na rozdíl od Samsungu, mají majitelé loňských modelů smůlu. Z letošních modelů jsou pak podporovány všechny OLED modely, televizory ze série ThinQ. Některé neoficiální zdroje  však hovoří o tom, že se plánuje i podpora pro modely z roku 2018, pokud však přijde, bude to o poznání později.

Podpora AirPlay 2 umožní uživatelům s Apple produkty lépe propojit jejich zařízení s televizí. Nově bude možné lépe streamovat audio či videoobsah, stejně jako bude možné využívat pokročilých funkcí díky integraci HomeKitu. Kompatibilní televizor od LG tak bude nově možné více zapojit do chytré domácnosti, využívat (omezených) možností Siri a všeho, co HomeKit přináší.

Jediné, na co si budou muset majitelé LG TV ještě počkat, je oficiální aplikace Apple TV. Ta se údajně chystá, kdy se však verze pro LG televizory objeví, zatím není jasné.

lg tv airplay2

Zdroj: LG

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.