Zavřít reklamu

Nedávno se rozhodlo o tom, že iPad aplikace budou mít své speciální místo v Appstore, nebudou tedy ještě více mást iPhone uživatele. A od včerejšího dne začal Apple tyto aplikace přijímat do schvalovacího procesu.

Pokud tedy chtějí mít vývojáři své aplikace v Appstore při tzv. Grand Opening, tedy hned po otevření iPad Appstore, tak by měli své aplikace poslat na schválení do 27. března, aby měl čas je Apple dostatečně otestovat.

iPad aplikace musí být vytvořeny v iPhone SDK 3.2 beta 5, což se očekává, že již bude finální verze firmware, který se objeví v iPadu na začátcích prodejů. Očekává se, že iPhone OS 3.2 vyjde v den začátku prodeje iPadu i pro iPhone.

Někteří vyvolení iPad vývojáři dostali na testování svých aplikací iPady, takže se nemusíme bát, že by ty nejkvalitnější aplikace byly poprvé otestovány v živém provozu až po 3. dubnu, kdy se začne iPad prodávat. Ostatní vývojáři si mohou aplikace vyzkoušet „pouze“ v simulátoru iPad v iPhone SDK 3.2.

Ne všechny aplikace ale vyjdou na iPad zvlášť. Některé aplikace v sobě budou mít jak iPad, tak iPhone verzi (abyste nemuseli platit dvakrát). Pro tyto účely Apple vytvořil v iTunes Connect (místo pro vývojáře, odkud zasílají své aplikace do Appstore) při nahrávání aplikací sekci zvlášť pro screenshoty na iPhone / iPod Touch, tak zvlášt i pro iPad.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

  Tak to jsem zvedav, jak rychle se Appstore pro iPad zaplni a jaky bude pomer aplikaci, ktere puvodne byly i na iPhone/iPod Touch a tech uplne novych, ktere vyuzivaji novych moznosti iPadu…

  Kazdopadne, chtel jsem si zkusit, jak se pro iPhone programuje, ale pri registraci na Apple dev webu jsem narazil na cedulku s $99… Nejaky napad, jak se tomu vyhnout a preci si to trochu „osahat“. Diky.

  Pokud se vynechá otázka legálnosti a člověk se připraví na stáhnutí 2,7GB, tak je tu možnost :) Mně už teď vývojářská licence vyprší, ale nějak nebyl čas na žádné vyvíjení :)

  Pokud jde o me, vzdycky jsem se „nepatricnym“ taktikam vyhybal. Ale v tomhle pripade mi nepripada 99 dolacu za letme osahani (bez umyslu cokoliv hodnotneho vyvinout) opravdu prehnane.

  Jen je otazka, jestli by to treba nezpusobilo nejaky problem Vam…

  Tak uz mi dokonce vyprsela, tak nic.. ale urcite i na netu se to da najit.. ona ta cena $99 je stejne spise poplatek za zaslani na Appstore, bez zaplaceni to tam stejne nedostane, takze mi to az tak „ilegalni“ neprijde..

  Na druhou stranu po zaplaceni clovek dostane i spoustu dokumentace, takze pokud chce nekdo opravdu vyvijet, tak to ma smysl zaplatit…

celý text

Čtěte více